Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Delta 4x4: Tesla Model X aj do terénu

SUV od americkej firmy Tesla síce nie je žiadny off-road, no s ľahším terénom by si malo poradiť. Vďaka sade pneumatík od Delta 4x4 to zvládne s prehľadom.
3 30 príspevkov 26.05.2018 / Redakcia AUTO BILD

Odkedy prišla Tesla na trh, nedá novinárom spávať. Či už ide o prelomové technológie, škandály alebo šokujúce vyhlásenia. Tentokrát to ale nie je ani jeden z týchto prípadov. Nemecká firma Delta 4x4 si pre elektromobil Model X pripravila sadu nových pneumatík a diskov.

Terénne gumy pôsobia na luxusnej Tesle drsne 3 fotografie v galérii Terénne gumy pôsobia na luxusnej Tesle drsne Zdroj: Delta 4x4

Štandardné obutie kalifornského SUV nahradil špecialista príslušenstvom, ktoré by mali X-ko pripraviť na jazdu v náročných podmienkach. Hlavnú rolu v tom hrajú terénne pneumatiky. Samozrejme, nezabudlo sa ani na disky. Tie nie sú žiadnym dizajnovým skvostom, ale v prvom rade funkčným produktom. Prioritou je maximálna odolnosť mimo asfaltu.

Tesla Model 3: Na stovke pod 4 sekundy

Kalifornský elektrický sedan prichádza s pohonom všetkých kolies, dostupný bude v dvoch modeloch: All-Wheel Drive a Performance.

Otázne je, či sa naozaj niekto s luxusným elektromobilom do terénu aj vyberie. Tesla má nastaviteľnú svetlú výšku v rozsahu 137 až 211 milimetrov. Navyše disponuje pohonom všetkých kolies, takže ani na ťažšom povrchu by sa nemala stratiť. Delta 4x4 ponúka túto sadu za 3 900 eur.


Najnovšie články
Nová Kia Ceed: Stvorená na obraz Európana

Najmenšie SUV americkej značky má kontroverzný dizajn a priestorom neohúri, ale disponuje dobrým podvozkom i motorom.

Test Ford EcoSport: Fiesta na steroidoch

Švédsky sedan debutoval v americkom Charlestone, kde ho automobilka začína vyrábať. Jeho modelová paleta bude benzínovo-elektrická.

Volvo S60: Krásavec bojkotujúci naftu

Volkswagen len tento týždeň zaplatil miliardovú pokutu v súvislosti s dieselgate a už si na časť z tohto koláča robia zálusk viaceré spolkové krajiny. Aké sú...

VW zaplatil miliardu, každý ju chce

Vzácne vozidlo pravdepodobne vzbĺklo vinou chybného ventilu palivového systému, zachovaná zostala iba jeho predná časť.

Ford GT: Pýcha značky zhorela do tla

Český automobilový priemysel zaznamenal rekordný minulý rok, keďže sa vyrobilo vyše 1,4 milióna nových áut. Pochopiteľne sa to odrazilo aj na zárobkoch...

Česi vlani vyrobili rekordný počet áut

Malý japonský off-road sa drží klasického receptu, okrem retro vzhľadu má rebrinový rám, pohon štyroch kolies a redukčnú prevodovku.

Suzuki Jimny: Prvé oficiálne fotografie
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×