Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Chiron: Z továrne vyšiel kus s číslom 100

Na svete je už sto Chironov. Z brán závodu Bugatti totiž nedávno vyšiel špeciálny exemplár, ktorý nesie dôležité produkčné číslo.
1 26.05.2018 / Redakcia AUTO BILD

Najprestížnejšia značka koncernu Volkswagen nedávno dosiahla malý medzník. Z jej továrne v Molsheime vyšiel Chiron s výrobným číslo 100. Vyzerá to tak, že Bugatti nemá núdzu o predaje tohto luxusného hyperšportu. A to aj napriek cenovke presahujúcej dva milióny eur.

Bugatti Chiron číslo 100 spoznáte podľa jedinečnej konfigurácie

Jubilejný kus kupé vystupuje z davu, za čo môže špecifické vyhotovenie. Matný modrý lak pod sebou odhaľuje karbónovú štruktúru. Línia v tvare písmena C tiahnuca sa od strechy až po predný nárazník je v kontrastnej červenej farbe, rovnako ako brzdové strmene či spodná strana krídla. Identicky zladený je aj interiér. Takúto farebnú kombináciu použila automobilka po prvýkrát v histórii.

Bugatti Chiron Sport: Na rekord neútočí

Nová verzia kupé má šestnásťvalec so zachovaným výkonom, ale tiež upravený podvozok, riadenie a mierne nižšiu hmotnosť.

Číslo sto už má aj svojho majiteľa, poputuje na Arabský polostrov. Zákazník za neho zaplatil 2,85 milióna eur. K tomuto Chironu sa vyjadril aj šéf spoločnosti Stephan Winkelmann. Podľa jeho slov je vozidlo dôkazom, že Bugatti dokáže vyrábať jedinečné majstrovské diela v oblasti automobilového priemyslu. Zo šestnásťvalcového modelu plánuje automobilka zmontovať 500 kusov.


Najnovšie články
Rolls-Royce Phantom: Dokonalá symbióza

Päťdverový hatchback mierne narástol a je štylisticky ovplyvnený väčšími súrodencami, vrcholný variant má dosahovať výkon 147 kW (200 k).

Audi A1: Drobec dostal nabrúsenú fazónu

Farmári z viacerých regiónov Slovenska smerujú do Bratislavy tromi trasami: z Michaloviec, Námestova a Veľkého Medera. Hoci polícia avizovala niektoré...

Protest farmárov: Obrňte sa trpezlivosťou

Automobilka v týchto dňoch odhalila tretí variant crossoveru, pre ktorý bude ponúkať dva akumulátory. Pôjde o najrýchlejšieho člena modelového radu.

Niro na elektrinu: Kedy príde do predaja?

Volkswagen potvrdil, že v súvislosti s vyšetrovaním emisného škandálu vyšetrovatelia zadržali šéfa Audi Ruperta Stadlera.

Dieselgate: Šéfa Audi zadržala polícia

Superšporty vyrábajú výlučne prestížne automobilky. Čo keby však majú takéto autá v ponuke aj bežné značky? Mohli by vyzerať napríklad takto.

7 bežných áut v podobe luxusných superšportov

Aféra dieselgate síce ešte ani zďaleka nekončí, no minimálne podľa predajných čísiel sa zdá, že Volkswagen sa z najhoršieho otriasol. V máji predal viac áut...

VW sa otriasol, jeho predaj stúpa
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×