Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Chiron: Z továrne vyšiel kus s číslom 100

Na svete je už sto Chironov. Z brán závodu Bugatti totiž nedávno vyšiel špeciálny exemplár, ktorý nesie dôležité produkčné číslo.
1 26.05.2018 / Redakcia AUTO BILD

Najprestížnejšia značka koncernu Volkswagen nedávno dosiahla malý medzník. Z jej továrne v Molsheime vyšiel Chiron s výrobným číslo 100. Vyzerá to tak, že Bugatti nemá núdzu o predaje tohto luxusného hyperšportu. A to aj napriek cenovke presahujúcej dva milióny eur.

Bugatti Chiron číslo 100 spoznáte podľa jedinečnej konfigurácie

Jubilejný kus kupé vystupuje z davu, za čo môže špecifické vyhotovenie. Matný modrý lak pod sebou odhaľuje karbónovú štruktúru. Línia v tvare písmena C tiahnuca sa od strechy až po predný nárazník je v kontrastnej červenej farbe, rovnako ako brzdové strmene či spodná strana krídla. Identicky zladený je aj interiér. Takúto farebnú kombináciu použila automobilka po prvýkrát v histórii.

Bugatti Chiron Sport: Na rekord neútočí

Nová verzia kupé má šestnásťvalec so zachovaným výkonom, ale tiež upravený podvozok, riadenie a mierne nižšiu hmotnosť.

Číslo sto už má aj svojho majiteľa, poputuje na Arabský polostrov. Zákazník za neho zaplatil 2,85 milióna eur. K tomuto Chironu sa vyjadril aj šéf spoločnosti Stephan Winkelmann. Podľa jeho slov je vozidlo dôkazom, že Bugatti dokáže vyrábať jedinečné majstrovské diela v oblasti automobilového priemyslu. Zo šestnásťvalcového modelu plánuje automobilka zmontovať 500 kusov.


Najnovšie články
Nová Kia Ceed: Stvorená na obraz Európana

Najmenšie SUV americkej značky má kontroverzný dizajn a priestorom neohúri, ale disponuje dobrým podvozkom i motorom.

Test Ford EcoSport: Fiesta na steroidoch

Švédsky sedan debutoval v americkom Charlestone, kde ho automobilka začína vyrábať. Jeho modelová paleta bude benzínovo-elektrická.

Volvo S60: Krásavec bojkotujúci naftu

Volkswagen len tento týždeň zaplatil miliardovú pokutu v súvislosti s dieselgate a už si na časť z tohto koláča robia zálusk viaceré spolkové krajiny. Aké sú...

VW zaplatil miliardu, každý ju chce

Vzácne vozidlo pravdepodobne vzbĺklo vinou chybného ventilu palivového systému, zachovaná zostala iba jeho predná časť.

Ford GT: Pýcha značky zhorela do tla

Český automobilový priemysel zaznamenal rekordný minulý rok, keďže sa vyrobilo vyše 1,4 milióna nových áut. Pochopiteľne sa to odrazilo aj na zárobkoch...

Česi vlani vyrobili rekordný počet áut

Malý japonský off-road sa drží klasického receptu, okrem retro vzhľadu má rebrinový rám, pohon štyroch kolies a redukčnú prevodovku.

Suzuki Jimny: Prvé oficiálne fotografie
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×