Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Ferrari SP38: Unikát mnohých tvárí

Talianska automobilka s čiernym žrebcom v znaku predstavila nový prírastok vo svojej rodine. Na zákazku vyrobené kupé sa inšpirovalo niekoľkými súrodencami.
5 5 príspevkov 27.05.2018 / Redakcia AUTO BILD

Meno Ferrari určite netreba nikomu predstavovať. Športové autá tejto značky sú známe po celom svete, no dovoliť si ich môže iba majetnejšia časť populácie. Niektorí z nich si dokonca môžu nadiktovať, ako by ich vysnívané vozidlo malo vyzerať. Do tejto exkluzívnej kategórie spadá aj budúci majiteľ špeciality s názvom Ferrari SP38.

Unikátny žrebec Ferrari má prižmúrený pohľad 5 fotografií v galérii Unikátny žrebec Ferrari má prižmúrený pohľad Zdroj: Ferrari

Nový taliansky unikát je odlišný od svojich príbuzných z akéhokoľvek uhla pohľadu. Spredu to dáva najavo zamračeným výrazom, ktorý spôsobujú zúžené predné svetlomety. Tie mali byť pôvodne ešte menšie, dizajnérov však zabrzdila nutnosť povinného denného svietenia. Pod nimi je umiestnený tenký predný nárazník inšpirovaný starším modelom 308 GTB. Celkový frontálny pohľad však evokuje skôr rivala Lamborghini Huracán.

Zadné partie predsa len naznačujú odkaz na legendu z rovnakej stajne. Žiabrový kryt motora v kombinácií s duálnymi zadnými svetlometmi nesú podpis slávnej F40-tky. Základným kameňom exkluzivity však bol moderný superšport 488 GTB, na ktorý vzdialene poukazuje iba dvojica výfukov v strede. Otesanie pôvodného modelu prebehlo aj na bokoch, kde boli radikálne zmenšené vstupy pre nasávanie vzduchu smerom k motoru.

Zadné okno kupé bolo prekryté žiabrovým krytom 5 fotografií v galérii Zadné okno kupé bolo prekryté žiabrovým krytom Zdroj: Ferrari

Doposiaľ nebolo zverejnené, či úpravy pokračovali aj v motorovom priestore. Originálny agregát s dvomi turbami a objemom 3,9 litra dosahuje výkon 493 kW (670 k). Môžeme si len predstaviť, koľkými plnokrvníkmi disponuje unikátne Ferrari. Fantáziu musíme využiť aj v prípade na mieru ušitého interiéru, keďže jeho fotky nie sú zatiaľ dostupné.

Ferrari J50: Exkluzívny návrat targy

Základom jedinečného vozidla sa stal typ 488 Spider, na jeho vnútornosti však dizajnéri nakreslili celkom novú otvorenú karosériu.

Pre netrpezlivých je možnosť prezrieť si špeciál naživo. Verejná prezentácia unikátu mnohých tvári sa uskutoční najbližšiu sobotu v talianskom Villa d‘ Este. Záujemcovia o jedinečné Ferrari môžu ale svoje peňaženky nechať doma, pretože vyrobený bol iba jeden kus, ktorý už pozná svojho majiteľa. Ten si obstarávaciu cenu zatiaľ necháva pre seba.


Najnovšie články
Rolls-Royce Phantom: Dokonalá symbióza

Päťdverový hatchback mierne narástol a je štylisticky ovplyvnený väčšími súrodencami, vrcholný variant má dosahovať výkon 147 kW (200 k).

Audi A1: Drobec dostal nabrúsenú fazónu

Farmári z viacerých regiónov Slovenska smerujú do Bratislavy tromi trasami: z Michaloviec, Námestova a Veľkého Medera. Hoci polícia avizovala niektoré...

Protest farmárov: Obrňte sa trpezlivosťou

Automobilka v týchto dňoch odhalila tretí variant crossoveru, pre ktorý bude ponúkať dva akumulátory. Pôjde o najrýchlejšieho člena modelového radu.

Niro na elektrinu: Kedy príde do predaja?

Volkswagen potvrdil, že v súvislosti s vyšetrovaním emisného škandálu vyšetrovatelia zadržali šéfa Audi Ruperta Stadlera.

Dieselgate: Šéfa Audi zadržala polícia

Superšporty vyrábajú výlučne prestížne automobilky. Čo keby však majú takéto autá v ponuke aj bežné značky? Mohli by vyzerať napríklad takto.

7 bežných áut v podobe luxusných superšportov

Aféra dieselgate síce ešte ani zďaleka nekončí, no minimálne podľa predajných čísiel sa zdá, že Volkswagen sa z najhoršieho otriasol. V máji predal viac áut...

VW sa otriasol, jeho predaj stúpa
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×