Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Rýchla krádež: Mercedes zmizol za 20 sekúnd

VIDEO
Pod dohľadom bezpečnostného systému odišiel spred dverí majiteľa sedan triedy C, záznam bude vyšetrovateľom pravdepodobne nanič.
1 39 príspevkov 25.05.2018 / Marek Pokrývka

Už niekoľko rokov zlodeji zneužívajú bezkľúčovú technológiu, ktorej pohodlie oceňuje stále viac vodičov. Svoje vozidlá ňou však vystavujú veľkému riziku. S tými správnymi pomôckami totiž dlhoprstí dokážu otvoriť a naštartovať vozidlo bez toho, aby museli použiť akékoľvek ťažké náradie. Stačí na to zosilňovač signálu klamúci senzory o prítomnosti skutočného kľúča.

Zlodejom sa podarilo automobil otvoriť takmer okamžite

V ostatnom čase týmto spôsobom zmizlo veľké množstvo áut, pričom viacero incidentov sa podarilo nakrútiť pomocou bezpečnostných kamier. Koncom minulého roka napríklad sa spred rodinného domu porúčal Mercedes-Benz triedy C. Rovnaký automobil je obeťou čerstvého prípadu, ktorý sa odohral na britskom území v noci z 16. na 17. mája pod dohľadom bezpečnostného systému.

Ako môžeme vidieť na videu, krádež bola skutočne rýchla. Prémiový sedan zmizol spred dverí majiteľa zhruba za 20 sekúnd. Páchateľ držiaci kufrík prenášajúci signál z kľúča do automobilu síce prišiel blízko ku kamere nad osvetleným vchodom, no maskoval sa kapucňou. Následne už rýchlo odišiel zo záberu. Záznam tak bude napriek jasnému obrazu vyšetrovateľom pravdepodobne nanič, ide len o ďalší dôkaz jednoduchosti tohto postupu.

Ukradnúť auto? Zlodeji to zvládnu za 6 sekúnd!

Bezkľúčové systémy sú komfortné a mnohí motoristi si ich nevedia vynachváliť. Ich slabinou je však slabá odolnosť. Zlodejom stačí pár sekúnd a vybavenie za pár eur.

Keďže podobných trestných činov stále pribúda, vlastníci automobilov disponujúcich bezkľúčovým rozhraním by mali myslieť na ochranu svojho majetku. Najmä tí parkujúci svoje stroje mimo garáže. Odporúčaným spôsobom je ukladanie kľúča doma čo najďalej od samotného vozidla a do kovovej skrinky, ktorá by mala zamedziť šíreniu signálu z neho.


Najnovšie články
Rolls-Royce Phantom: Dokonalá symbióza

Päťdverový hatchback mierne narástol a je štylisticky ovplyvnený väčšími súrodencami, vrcholný variant má dosahovať výkon 147 kW (200 k).

Audi A1: Drobec dostal nabrúsenú fazónu

Farmári z viacerých regiónov Slovenska smerujú do Bratislavy tromi trasami: z Michaloviec, Námestova a Veľkého Medera. Hoci polícia avizovala niektoré...

Protest farmárov: Obrňte sa trpezlivosťou

Automobilka v týchto dňoch odhalila tretí variant crossoveru, pre ktorý bude ponúkať dva akumulátory. Pôjde o najrýchlejšieho člena modelového radu.

Niro na elektrinu: Kedy príde do predaja?

Volkswagen potvrdil, že v súvislosti s vyšetrovaním emisného škandálu vyšetrovatelia zadržali šéfa Audi Ruperta Stadlera.

Dieselgate: Šéfa Audi zadržala polícia

Superšporty vyrábajú výlučne prestížne automobilky. Čo keby však majú takéto autá v ponuke aj bežné značky? Mohli by vyzerať napríklad takto.

7 bežných áut v podobe luxusných superšportov

Aféra dieselgate síce ešte ani zďaleka nekončí, no minimálne podľa predajných čísiel sa zdá, že Volkswagen sa z najhoršieho otriasol. V máji predal viac áut...

VW sa otriasol, jeho predaj stúpa
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×