Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Lamborghini Urus: Takto znie super-SUV

TOP VIDEO
Osemvalcová novinka postavená na koncernovej platforme na okruhu predviedla, ako znie jej pohonná jednotka.
2 príspevky 25.05.2018 / Marek Pokrývka

Koncom minulého roka uviedlo Lamborghini s veľkou pompou typ Urus. Taliani ho označujú za vôbec prvé super-SUV sveta, čo podkladajú jeho úžasnými parametrami. Ide najmä o motor produkujúci výkon 478 kW (650 k) a krútiaci moment 850 Nm. Nejde však o žiaden atmosférický dvanásť- či aspoň desaťvalec, ale dvakrát prepĺňaný agregát V8 zdedený z koncernových zdrojov.

Lamborghini Urus: Kráľ rýchlych SUV je tu

Talianska novinka hltá stovku za 3,6 sekundy a dosiahne až 305 km/h. Okrem toho uchvacuje svojimi brzdami i brutálnym dizajnom.

Pohonná jednotka bola bodom, ktorý vyvolal mnohé rozporuplné reakcie. Má osemvalec charakter hodný značky Lambo? Alebo ide o motor nehodný býčích symbolov značky? Odpovede na tieto otázky ponúka video zachytávajúce jazdu SUV na okruhu, takto teda znie v skutočnej akcii. Podľa nás napriek absencii tradičného ostrého revu nie je zvuk novinky na zahodenie. Jeho bublanie znie slušne, no v skupine zavýjajúcich superšportov s motormi V10 a V12 by sa nepochybne stratilo...


Najnovšie články
Rolls-Royce Phantom: Dokonalá symbióza

Päťdverový hatchback mierne narástol a je štylisticky ovplyvnený väčšími súrodencami, vrcholný variant má dosahovať výkon 147 kW (200 k).

Audi A1: Drobec dostal nabrúsenú fazónu

Farmári z viacerých regiónov Slovenska smerujú do Bratislavy tromi trasami: z Michaloviec, Námestova a Veľkého Medera. Hoci polícia avizovala niektoré...

Protest farmárov: Obrňte sa trpezlivosťou

Automobilka v týchto dňoch odhalila tretí variant crossoveru, pre ktorý bude ponúkať dva akumulátory. Pôjde o najrýchlejšieho člena modelového radu.

Niro na elektrinu: Kedy príde do predaja?

Volkswagen potvrdil, že v súvislosti s vyšetrovaním emisného škandálu vyšetrovatelia zadržali šéfa Audi Ruperta Stadlera.

Dieselgate: Šéfa Audi zadržala polícia

Superšporty vyrábajú výlučne prestížne automobilky. Čo keby však majú takéto autá v ponuke aj bežné značky? Mohli by vyzerať napríklad takto.

7 bežných áut v podobe luxusných superšportov

Aféra dieselgate síce ešte ani zďaleka nekončí, no minimálne podľa predajných čísiel sa zdá, že Volkswagen sa z najhoršieho otriasol. V máji predal viac áut...

VW sa otriasol, jeho predaj stúpa
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×