Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Hamburg uvádza obmedzenia pre naftové autá

niektoré modely dieselových áut budú mať zakázaný vjazd do dvoch úsekov dvoch ulíc v štvrti Altona.
3 príspevky 25.05.2018 / TASR

Severonemecký prístav Hamburg na budúci týždeň zakáže vjazd niektorých starších dieselových automobilov do časti mesta v rámci boja proti znečisteniu ovzdušia. Uviedli to v stredu predstavitelia mesta.

Zákaz sa bude vzťahovať na časti dvoch ulíc a na staršie modely dieselových osobných a nákladných automobilov od štvrtka (31.5.) budúceho týždňa.

Spolkový správny súd totiž vo februári rozhodol, že nemecké mestá môžu v rámci boja s exhalátmi zakázať vjazd dieslov do postihnutých častí. Toto rozhodnutie otvorilo mestám cestu k zákazu a zasadilo ďalšiu ranu dieselovým technológiám, ktorým vážne uškodil emisný škandál koncernu Volkswagen. Ten do dieselových modelov namontoval softvér, ktorý pri testoch umožnil maskovať skutočné hodnoty škodlivých emisií dusíka.

Hamburg oznámil, že niektoré modely dieselových áut budú mať zakázaný vjazd do dvoch úsekov dvoch ulíc v štvrti Altona. Jeden má dĺžku 580 metrov a druhý 1,6 kilometra. Zákaz sa bude týkať 168 000 z 264 406 dieselových vozidiel registrovaných v Hamburgu, a tiež starších dieselových áut, ktoré navštívia mesto. Sanitky, smetiari, autá miestnych obyvateľov a dodávateľov budú vyňaté zo zákazu.

Nemecká vláda v marci zverejnila štúdiu, podľa ktorej tisíce ľudí každoročne predčasne zomrú na škodlivé účinky oxidu dusičitého, plynu, ktorý produkujú aj dieselové motory.

Európska únia minulý týždeň oznámila, že vezme šesť členských štátov, vrátane Nemecka, pred súd, za to, že vystavili svojich občanov prílišnému znečisteniu ovzdušia.

Hodnota dieselových áut v Nemecku už výrazne klesla a ich podiel na trhu sa znížil od vypuknutia škandálu Volkswagenu v septembri 2015.

Údaje, ktoré v apríli zverejnil spolkový štatistický úrad Destatis ukázali, že počet novozaregistrovaných áut s naftovým motorom v Nemecku v marci klesol o 25,4 % na menej ako 109 000 zo 146 000 v rovnakom mesiaci minulého roka.

(TASR)


Najnovšie články
Rolls-Royce Phantom: Dokonalá symbióza

Päťdverový hatchback mierne narástol a je štylisticky ovplyvnený väčšími súrodencami, vrcholný variant má dosahovať výkon 147 kW (200 k).

Audi A1: Drobec dostal nabrúsenú fazónu

Farmári z viacerých regiónov Slovenska smerujú do Bratislavy tromi trasami: z Michaloviec, Námestova a Veľkého Medera. Hoci polícia avizovala niektoré...

Protest farmárov: Obrňte sa trpezlivosťou

Automobilka v týchto dňoch odhalila tretí variant crossoveru, pre ktorý bude ponúkať dva akumulátory. Pôjde o najrýchlejšieho člena modelového radu.

Niro na elektrinu: Kedy príde do predaja?

Volkswagen potvrdil, že v súvislosti s vyšetrovaním emisného škandálu vyšetrovatelia zadržali šéfa Audi Ruperta Stadlera.

Dieselgate: Šéfa Audi zadržala polícia

Superšporty vyrábajú výlučne prestížne automobilky. Čo keby však majú takéto autá v ponuke aj bežné značky? Mohli by vyzerať napríklad takto.

7 bežných áut v podobe luxusných superšportov

Aféra dieselgate síce ešte ani zďaleka nekončí, no minimálne podľa predajných čísiel sa zdá, že Volkswagen sa z najhoršieho otriasol. V máji predal viac áut...

VW sa otriasol, jeho predaj stúpa
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×