Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Aston Martin DB5 agenta 007 budú dražiť

Na veteránovi z roku 1965 jazdil svojho času Pierce Brosnan vo filme GoldenEye, predmetom dražby už raz bol.
10 2 príspevky 24.05.2018 / Marek Pokrývka

V histórii strieborného plátna majú bondovky výnimočné miesto. Filmy krútiace sa okolo britského agenta s krycím kódom 007 sa nakrúcajú desiatky rokov, počas ktorých vystriedal mnoho vozidiel. Väčšinou šlo o modely Aston Martin. Bezpochyby najikonickejším strojom účinkujúcim v tejto ságe bol typ DB5, ktorý nedávno zažil comeback. Jeden pôvodný kus budú onedlho dražiť.

Toto vozidlo kedysi šoféroval skutočný James Bond 10 fotografií v galérii Toto vozidlo kedysi šoféroval skutočný James Bond Zdroj: Bonhams

Na júlovej aukcii sprevádzajúcej Festival rýchlosti v Goodwoode ponúkne spoločnosť Bonhams vozidlo, na ktorom jazdil svojho času Pierce Brosnan vo filme GoldenEye. Okrem nakrúcania bolo kupé z roku 1965 použité aj na promovanie titulu. Aston už raz bol predmetom dražby, v roku 2001 ho kúpil podnikateľ Max Reid za necelých 150-tisíc libier (170-tisíc eur podľa súčasného kurzu). Dnes je hodnota auta niekoľkonásobne vyššia.

Aston Martin DB11 AMR: Dočasná špička

Na vrchol cenníka stavajú Angličania model so žltozelenými detailmi, množstvom karbónových dielcov a výkonom 470 kW (639 k).

Aktuálne odhady predávajúcej spoločnosti hovoria o sume 1,2 až 1,6 milióna libier (1,36 až 1,81 milióna eur). Nečudovali by sme sa však, keby vyskočila aj vyššie. Za svoje peniaze totiž dostane záujemca skutočne výnimočného veterána. Nejde len o nádherný dizajn či prítomnosť štvorlitrového radového šesťvalca spojeného s manuálnou prevodovkou, v prvom rade ide o kus histórie automobilovej a zároveň filmovej. Jazdiť vo vozidle po Jamesovi Bondov je skrátka privilégium.


Najnovšie články
Rolls-Royce Phantom: Dokonalá symbióza

Päťdverový hatchback mierne narástol a je štylisticky ovplyvnený väčšími súrodencami, vrcholný variant má dosahovať výkon 147 kW (200 k).

Audi A1: Drobec dostal nabrúsenú fazónu

Farmári z viacerých regiónov Slovenska smerujú do Bratislavy tromi trasami: z Michaloviec, Námestova a Veľkého Medera. Hoci polícia avizovala niektoré...

Protest farmárov: Obrňte sa trpezlivosťou

Automobilka v týchto dňoch odhalila tretí variant crossoveru, pre ktorý bude ponúkať dva akumulátory. Pôjde o najrýchlejšieho člena modelového radu.

Niro na elektrinu: Kedy príde do predaja?

Volkswagen potvrdil, že v súvislosti s vyšetrovaním emisného škandálu vyšetrovatelia zadržali šéfa Audi Ruperta Stadlera.

Dieselgate: Šéfa Audi zadržala polícia

Superšporty vyrábajú výlučne prestížne automobilky. Čo keby však majú takéto autá v ponuke aj bežné značky? Mohli by vyzerať napríklad takto.

7 bežných áut v podobe luxusných superšportov

Aféra dieselgate síce ešte ani zďaleka nekončí, no minimálne podľa predajných čísiel sa zdá, že Volkswagen sa z najhoršieho otriasol. V máji predal viac áut...

VW sa otriasol, jeho predaj stúpa
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×