Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Cullinan: Prvé kusy už Rolls-Royce dodal

Na záberoch zverejnených na sociálnych sieťach môžeme vidieť čierny a červený exemplár SUV, oba mali putovať do arabského sveta.
6 1 príspevok 24.05.2018 / Marek Pokrývka

Dlhé roky avizovaný nástup značky Rolls-Royce na športovo-úžitkovú vlnu sa v prvej polovici mesiaca stal realitou. Prestížna automobilka predstavila typ Cullinan, o ktorom vopred kadečo prezradila. Počas premiéry skladačku rozšírila o mnohé ďalšie informácie. Nezverejnila však presnú cenu a taktiež sa nevyjadrila k dátumu, kedy by mohli zákazníci svoje autá očakávať. Teraz už ani žiadne termíny hovoriť nemusí.

V čiernej farbe sme doposiaľ Rolls-Royce Cullinan nevideli 6 fotografií v galérii V čiernej farbe sme doposiaľ Rolls-Royce Cullinan nevideli Zdroj: Autoevolution

V týchto dňoch sa na sociálnych sieťach začali objavovať fotografie dokazujúce, že prvé kusy exkluzívneho vozidla už Goodwood majiteľom dodal. Upozornila na to napríklad stránka autoevolution. Na zverejnených záberoch môžeme vidieť čierny a červený exemplár SUV, oba mali putovať do arabského sveta. Práve tamojší bohatí šejkovia budú asi najväčšími odberateľmi tejto exkluzívnej novinky.

Rolls-Royce Cullinan: Diamant medzi SUV

Najmladší člen britskej aristokratickej rodiny z Goodwoodu síce v mnohom evokuje príbuznú limuzínu Phantom, no prichádza s početnými novinkami.

Cullinan stojí na rovnakej hliníkovej architektúre ako Phantom, napriek tomu vďaka svojím proporciám váži 2 660 kilogramov. Od limuzíny prevzal okrem platformy a množstva dizajnových prvkov aj jej motor. Rolls poháňa dvakrát prepĺňaný dvanásťvalec s výkonom 420 kW (571 k). Namiesto zadnej nápravy však sila putuje na všetky kolesá, čo je pre značku prvotina.


Najnovšie články
Nová Kia Ceed: Stvorená na obraz Európana

Najmenšie SUV americkej značky má kontroverzný dizajn a priestorom neohúri, ale disponuje dobrým podvozkom i motorom.

Test Ford EcoSport: Fiesta na steroidoch

Švédsky sedan debutoval v americkom Charlestone, kde ho automobilka začína vyrábať. Jeho modelová paleta bude benzínovo-elektrická.

Volvo S60: Krásavec bojkotujúci naftu

Volkswagen len tento týždeň zaplatil miliardovú pokutu v súvislosti s dieselgate a už si na časť z tohto koláča robia zálusk viaceré spolkové krajiny. Aké sú...

VW zaplatil miliardu, každý ju chce

Vzácne vozidlo pravdepodobne vzbĺklo vinou chybného ventilu palivového systému, zachovaná zostala iba jeho predná časť.

Ford GT: Pýcha značky zhorela do tla

Český automobilový priemysel zaznamenal rekordný minulý rok, keďže sa vyrobilo vyše 1,4 milióna nových áut. Pochopiteľne sa to odrazilo aj na zárobkoch...

Česi vlani vyrobili rekordný počet áut

Malý japonský off-road sa drží klasického receptu, okrem retro vzhľadu má rebrinový rám, pohon štyroch kolies a redukčnú prevodovku.

Suzuki Jimny: Prvé oficiálne fotografie
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×