Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Silný naftový štvorvalec pre Ford Everest

Modrý ovál dal svojmu veľkému SUV vznetový biturbo motor s výkonom 157 kW (213 k), jeho uvedenie môže čakať aj príbuzný pick-up.
3 12 príspevkov 24.05.2018 / Marek Pokrývka

Ford vo februári odhalil drsnú verziu typu Ranger, ktorá zdedila prívlastok Raptor od svojho väčšieho súrodenca F-150. Vozidlo debutovalo so širokým bodykitom, zdvihnutým podvozkom a viacerými optickými úpravami. Namiesto očakávaných benzínových agregátov dostalo do vienka silný naftový štvorvalec a teraz ho výrobca prichystal aj pre Everest.

Ford Everest dostal rovnaký motor ako model Ranger Raptor 3 fotografie v galérii Ford Everest dostal rovnaký motor ako model Ranger Raptor Zdroj: Ford

Meno najvyššej hory sveta nesie v roku 2014 uvedené SUV, ktorého hlavným trhom je Austrália. Nesie rovnaký genetický rukopis ako spomínaný pick-up. Okrem početných dizajnových rysov spája dvojicu aj technická platforma, uvedenie vznetového biturbo motora teda môže čakať tiež Ranger. Ten sa u nás aktuálne predáva s agregátom 2.2 TDCi Duratorq dostupným v naladení na 96 kW (130 k) alebo 118 kW (160 k) a väčším 3,2-litrovým päťvalcom dosahujúcim 147 kW (200 k).

Drsný pick-up Ranger dostal turbodiesel

Raptor má nafúknutý bodykit, svetlú výšku 283 mm, desaťstupňový automat a pohon všetkých kolies s mechanickou uzávierkou.

Oproti druhému spomínanému motoru je nový dvojliter silnejší napriek výrazne nižšiemu objemu. Pick-up vo vyhotovení Raptor prišiel s výkonom 157 kW (213 k) a krútiacim momentom 500 Nm, rovnakými parametrami disponuje teraz aj príbuzný Everest. Spoločným rysom je tiež použitie desaťstupňovej automatickej prevodovky. Uvedenie tejto technickej kombinácie pre Ranger zatiaľ oficiálne potvrdené nie je, známy teda nie je ani prípadný dátum.


Najnovšie články
Nová Kia Ceed: Stvorená na obraz Európana

Najmenšie SUV americkej značky má kontroverzný dizajn a priestorom neohúri, ale disponuje dobrým podvozkom i motorom.

Test Ford EcoSport: Fiesta na steroidoch

Švédsky sedan debutoval v americkom Charlestone, kde ho automobilka začína vyrábať. Jeho modelová paleta bude benzínovo-elektrická.

Volvo S60: Krásavec bojkotujúci naftu

Volkswagen len tento týždeň zaplatil miliardovú pokutu v súvislosti s dieselgate a už si na časť z tohto koláča robia zálusk viaceré spolkové krajiny. Aké sú...

VW zaplatil miliardu, každý ju chce

Vzácne vozidlo pravdepodobne vzbĺklo vinou chybného ventilu palivového systému, zachovaná zostala iba jeho predná časť.

Ford GT: Pýcha značky zhorela do tla

Český automobilový priemysel zaznamenal rekordný minulý rok, keďže sa vyrobilo vyše 1,4 milióna nových áut. Pochopiteľne sa to odrazilo aj na zárobkoch...

Česi vlani vyrobili rekordný počet áut

Malý japonský off-road sa drží klasického receptu, okrem retro vzhľadu má rebrinový rám, pohon štyroch kolies a redukčnú prevodovku.

Suzuki Jimny: Prvé oficiálne fotografie
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×