Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Tharu: Volkswagen pripravuje ďalšie SUV

Novinka má rozmermi tesne podliezť klasický Tiguan, predávať sa bude pravdepodobne výhradne na čínskom trhu.
4 3 príspevky 23.05.2018 / Marek Pokrývka

Mnohým automobilkám v ostatných rokoch výrazne „nabobtnalo“ portfólio športovo-úžitkových vozidiel, všeobecný trend neobišiel ani Volkswagen. Nemecký gigant tlačí na populárnu kategóriu viacerými značkami. Jeho najčerstvejší prírastok sa volá Tharu a je dielom materskej firmy. Poznáme ho predčasne vďaka úniku materiálov.

Volkswagen Tharu evokuje svojím dizajnom najmä veľký Atlas 4 fotografií v galérii Volkswagen Tharu evokuje svojím dizajnom najmä veľký Atlas Zdroj: autohome.com.cn

Informácie o vozidle zatiaľ nie sú oficiálne, spolu s fotografiami ich priniesla stránka Autohome z najľudnatejšej krajiny sveta. Na jej záberoch môžeme vidieť SUV s povedomými líniami. Kým silueta hovorí rovnakým jazykom ako Škoda Karoq, predná časť výrazne pripomína veľký VW Atlas (resp. Teramont). Zadok zasa trochu evokuje Touareg tretej generácie.

Oproti spomínanej dvojici obrov má byť novinka podstatne menšia, lokálne médiá hovoria o pôdoryse 4 453 x 1 841 mm, výške 1 632 mm a rázvore 2 688 milimetrov. To sú rozmery tesne podliezajúce klasický Tiguan. Na čínskom trhu sa však predáva akurát jeho predĺžená verzia nesúca u nás prívlastok Allspace, čím vzniká medzera vyplnená práve typom Tharu.

Volkswagen Touareg: Návrat vlajkovej lode

Volkswagen Touareg už nutne potreboval výraznú modernizáciu. Popri plejáde novučičkých SUV vyzeral zastaralo a menej atraktívne. Príchod novej generácie je demonštráciou sily a návratom na výslnie...

Aj vzhľadom na blízkosť proporcií spomínanej dvojice to vyzerá, že Volkswagen pripravuje svoje ďalšie SUV výhradne pre čínsky trh. Zodpovedať tomu má ponuka pohonných jednotiek. Hovorí sa o 1,2-litrovom prepĺňanom benzíne s výkonom 85 kW (116 k) a silnejšom 1,4-litrovom agregáte dosahujúcom 110 kW (150 k). Predaj vozidla sa pravdepodobne začne v najbližších mesiacoch. Dátum jeho štartu známy nie je, rovnako zatiaľ nevieme ani detaily týkajúce sa oficiálnej premiéry.


Najnovšie články
Rolls-Royce Phantom: Dokonalá symbióza

Päťdverový hatchback mierne narástol a je štylisticky ovplyvnený väčšími súrodencami, vrcholný variant má dosahovať výkon 147 kW (200 k).

Audi A1: Drobec dostal nabrúsenú fazónu

Farmári z viacerých regiónov Slovenska smerujú do Bratislavy tromi trasami: z Michaloviec, Námestova a Veľkého Medera. Hoci polícia avizovala niektoré...

Protest farmárov: Obrňte sa trpezlivosťou

Automobilka v týchto dňoch odhalila tretí variant crossoveru, pre ktorý bude ponúkať dva akumulátory. Pôjde o najrýchlejšieho člena modelového radu.

Niro na elektrinu: Kedy príde do predaja?

Volkswagen potvrdil, že v súvislosti s vyšetrovaním emisného škandálu vyšetrovatelia zadržali šéfa Audi Ruperta Stadlera.

Dieselgate: Šéfa Audi zadržala polícia

Superšporty vyrábajú výlučne prestížne automobilky. Čo keby však majú takéto autá v ponuke aj bežné značky? Mohli by vyzerať napríklad takto.

7 bežných áut v podobe luxusných superšportov

Aféra dieselgate síce ešte ani zďaleka nekončí, no minimálne podľa predajných čísiel sa zdá, že Volkswagen sa z najhoršieho otriasol. V máji predal viac áut...

VW sa otriasol, jeho predaj stúpa
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×