Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

SUV z bazára: Ktoré sa nekazia a koľko stoja?

FOTO
Športovo-úžitkový automobil je dnes snom mnohých motoristov. Jeho splnenie už navyše nemusí byť ani úplne nereálne - SUV sa dajú kúpiť aj v bazároch. Koľko stoja a na čo si pri nich treba dať pozor?
66 18 príspevkov 22.05.2018 / Filip Kadlečík

Žijeme v dobe SUV, kedy tento karosársky typ z ponuky vytláča nielen praktické rodinné MPV, ale v niektorých prípadoch dokonca aj donedávna neohrozené kombíky. Nuž, množstvo vodičov sníva po tom, že nad cestou budú sedieť o niečo vyššie a získajú nadhľad, prestíž či bezpečnosť, ktoré ponúkajú športovo-úžitkové automobily.

Prinášame výsledky detailného testovania viac než dvoch desiatok SUV - ktoré je to najspoľahlivejšie? 66 fotografií v galérii Prinášame výsledky detailného testovania viac než dvoch desiatok SUV - ktoré je to najspoľahlivejšie? Zdroj: AUTO BILD

O tom, či sú tieto predpoklady správne, síce možno pochybovať, prívalovú vlnu zvanú SUV však zastaviť nemožno. Najskôr spôsobili ošiaľ medzi majetnejšími vodičmi, teraz sa už do rúk dostávajú aj menej finančne zabezpečeným šoférom. Už nejaký čas totiž možno moderné športovo-úžitkové modely kúpiť aj z druhej ruky.

Prinášame preto prehľad výsledkov dlhodobých testov nemeckého AUTO BILDu, ktoré odhalia, aké má automobil nedostatky. Naši kolegovia s vozidlom strávia 100 000 kilometrov, počas ktorých ho vôbec nešetria. Nenadarmo sa hovorí, že novinársky nájazd treba vynásobiť dvomi a potom ako-tak zodpovedá realite.


>>> Poradie vozidiel testovaných po roku 2014 <<<


Mnohé SUV ťažké skúšanie obstáli bez väčších zádrhelov, nájdu sa tu však aj také, ktorým sa radšej treba vyhnúť. Testované síce boli ako úplne nové, ak však neboli úplne spoľahlivé vtedy, ako by mohli fungovať bezchybne teraz, po viacerých rokoch? Upozorňujeme, že rebríček tu je rozdelený na dve separátne polovice. V roku 2014 totiž AUTO BILD kvôli technologickej revolúcii menil bodovanie a kritériá dlhodobých testov. Porovnanie novších áut s tými staršími by tu preto nebolo úplne férové.


>>> Rebríček automobilov testovaných pred rokom 2014 <<<


Pri dlhodobom teste nemeckého AUTO BILDu prím nehrá len samotná spoľahlivosť. Hodnotia sa aj náklady na prevádzku, pomer cena/výbava/výkon, jazdné vlastnosti či remeselná kvalita automobilu. Treba však povedať, že na bezchybný chod sa kladie veľký dôraz - pri SUV, ktoré sú známe finančne náročnejším servisom, totiž môže byť kľúčová.

45 najúspornejších SUV v testoch AUTO BILDU

Odporcovia športovo-úžitkových vozidiel proti nim argumentujú tým, že majú zbytočne vysokú spotrebu. Čo je na tom v skutočnosti pravdy? Existujú aj úsporné SUV? Pozreli sme sa na apetít 45-tich,...

Vybrali by ste si z tejto ponuky? Aké sú vaše skúsenosti s konkrétnymi modelmi? Dajte nám vedieť v diskusii, možno práve vaše zážitky pomôžu budúcemu majiteľovi toho-ktorého automobilu. Športovo-úžitkových vozidiel s väčšou svetlou výškou je totiž na našich cestách čoraz viac a zatiaľ sa nezdá, že by tento trend mal nabrať opačný smer.


Najnovšie články
Rolls-Royce Phantom: Dokonalá symbióza

Päťdverový hatchback mierne narástol a je štylisticky ovplyvnený väčšími súrodencami, vrcholný variant má dosahovať výkon 147 kW (200 k).

Audi A1: Drobec dostal nabrúsenú fazónu

Farmári z viacerých regiónov Slovenska smerujú do Bratislavy tromi trasami: z Michaloviec, Námestova a Veľkého Medera. Hoci polícia avizovala niektoré...

Protest farmárov: Obrňte sa trpezlivosťou

Automobilka v týchto dňoch odhalila tretí variant crossoveru, pre ktorý bude ponúkať dva akumulátory. Pôjde o najrýchlejšieho člena modelového radu.

Niro na elektrinu: Kedy príde do predaja?

Volkswagen potvrdil, že v súvislosti s vyšetrovaním emisného škandálu vyšetrovatelia zadržali šéfa Audi Ruperta Stadlera.

Dieselgate: Šéfa Audi zadržala polícia

Superšporty vyrábajú výlučne prestížne automobilky. Čo keby však majú takéto autá v ponuke aj bežné značky? Mohli by vyzerať napríklad takto.

7 bežných áut v podobe luxusných superšportov

Aféra dieselgate síce ešte ani zďaleka nekončí, no minimálne podľa predajných čísiel sa zdá, že Volkswagen sa z najhoršieho otriasol. V máji predal viac áut...

VW sa otriasol, jeho predaj stúpa
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×