Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

BMW iNext: Sériový elektromobil od 2021

Hlava mníchovskej firmy označila vozidlo za technologickú vlajkovú loď, koncept s prívlastkom Vision predvedie svetu na jeseň.
1 6 príspevkov 22.05.2018 / Marek Pokrývka

Vzhľadom na aktuálnu klímu naklonenú alternatívnym formám pohonu je pochopiteľné, že okolo bavorskej divízie BMW i začína byť čoraz rušnejšie. Nedávno s jej prispením vznikla štúdia iX3. Počas jej premiéry v Pekingu sa pomerne otvorene hovorilo o tom, že z nej časom bude reálny produkt. Obdobný osud môže mať aj limuzína i Vision Dynamics uvedená vlani vo Frankfurte.

BMW iNext príde vo forme konceptu do konca tohto roka

O minuloročnom exponáte neoficiálne správy uvádzali, že príde do výroby v roku 2021. Údajne pod označením i5. Tieto klebety síce zatiaľ potvrdiť nemožno, ale predseda predstavenstva automobilky Harald Krüger im pred pár dňami dodal väčšiu relevantnosť. Rozhovoril sa totiž o projekte iNext. Podľa jeho slov pôjde o čistokrvný elektromobil, ktorý bude kompletne on-line a ponúkne široké možnosti autonómnej jazdy. Hlava mníchovskej firmy vozidlo označila za technologickú vlajkovú loď.

BMW X3 dostalo čisto elektrickú verziu

Pekinský koncept iX3 zaujal dizajnom masky chladiča, uhladenejšími nárazníkmi aj piatou generáciou elektrického pohonu.

Novinka sa má stať realitou od 2021, čo korešponduje so zákulisnými informáciami týkajúcimi sa typu i5. Sériový model však pravdepodobne nebude mať štvordverovú karosériu ako i Vision Dynamics. Naznačuje to dizajnová skica, na korej môžeme vidieť základné rysy karosérie. Tým najvýraznejším sú netradičné zlomy v oblasti B-stĺpika. No okrem toho obrázok načrtáva aj zlom v zadnej časti strechy a masívne blatníky, čo naznačuje skôr hatchback alebo SUV. Viac budeme vedieť najneskôr na jeseň. BMW totiž potvrdilo, že vtedy svetu predvedie koncept iNext s prívlastkom Vision. Výroba finálneho elektromobilu bude prebiehať v Dingolfingu.


Najnovšie články
Rolls-Royce Phantom: Dokonalá symbióza

Päťdverový hatchback mierne narástol a je štylisticky ovplyvnený väčšími súrodencami, vrcholný variant má dosahovať výkon 147 kW (200 k).

Audi A1: Drobec dostal nabrúsenú fazónu

Farmári z viacerých regiónov Slovenska smerujú do Bratislavy tromi trasami: z Michaloviec, Námestova a Veľkého Medera. Hoci polícia avizovala niektoré...

Protest farmárov: Obrňte sa trpezlivosťou

Automobilka v týchto dňoch odhalila tretí variant crossoveru, pre ktorý bude ponúkať dva akumulátory. Pôjde o najrýchlejšieho člena modelového radu.

Niro na elektrinu: Kedy príde do predaja?

Volkswagen potvrdil, že v súvislosti s vyšetrovaním emisného škandálu vyšetrovatelia zadržali šéfa Audi Ruperta Stadlera.

Dieselgate: Šéfa Audi zadržala polícia

Superšporty vyrábajú výlučne prestížne automobilky. Čo keby však majú takéto autá v ponuke aj bežné značky? Mohli by vyzerať napríklad takto.

7 bežných áut v podobe luxusných superšportov

Aféra dieselgate síce ešte ani zďaleka nekončí, no minimálne podľa predajných čísiel sa zdá, že Volkswagen sa z najhoršieho otriasol. V máji predal viac áut...

VW sa otriasol, jeho predaj stúpa
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×