Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Seat avizuje premiéru svojho veľkého SUV

VIDEO
Počas letných mesiacov pravdepodobne Španieli odhalia typ Tarraco, ktorý bude stáť na rovnakej technike ako Škoda Kodiaq.
1 21.05.2018 / Marek Pokrývka

V druhej polovici marca uplynul rok od konferencie, na ktorej Seat oficiálne potvrdil plány na uvedenie SUV s tromi radmi sedadiel. Vozidlo dostalo s prispením verejnosti označenie Tarraco. Jeho finálne meno oznámila španielska automobilka vo februári spolu so zverejnením fotografie zachytávajúcej prednú časť, teraz avizuje blížiacu sa premiéru.

Seat Tarraco bude asi o niečo menší a možno aj lacnejší než Škoda Kodiaq

Dátum chystaného debutu síce zatiaľ  nevieme a žiadne informácie nie sú známe ani o jeho lokalite, no pravdepodobne to nepotrvá dlho. Seat totiž na sociálnej sieti zverejnil video evidentne koncipované ako štart mediálnej kampane predchádzajúcej odhaleniu. Hovorí v ňom o tradíciách, priemernosti či využívaní príležitostí, samotné auto však zobrazuje minimálne. Jeho linky v záverečnej časti spotu takmer úplne zakrýva oranžová plachta.

Najväčšie SUV Seat sa bude volať Tarraco

Sedemmiestne vozidlo má stáť na rovnakom technickom základe ako Škoda Kodiq, no Španiel by mohol byť lacnejší.

Tarraco bude ďalším koncernovým vozidlom postaveným na platforme MQB, využiť má rovnakú verziu architektúry ako Škoda Kodiaq. S českým bratom bude Španiela spájať veľa rysov. No okrem dizajnu sa dvojica nepochybne odlíši aj v ďalších ohľadoch, na ich konkretizáciu si ale ešte musíme počkať. Debut svojho veľkého SUV pravdepodobne Seat pripraví počas leta.


Najnovšie články
Rolls-Royce Phantom: Dokonalá symbióza

Päťdverový hatchback mierne narástol a je štylisticky ovplyvnený väčšími súrodencami, vrcholný variant má dosahovať výkon 147 kW (200 k).

Audi A1: Drobec dostal nabrúsenú fazónu

Farmári z viacerých regiónov Slovenska smerujú do Bratislavy tromi trasami: z Michaloviec, Námestova a Veľkého Medera. Hoci polícia avizovala niektoré...

Protest farmárov: Obrňte sa trpezlivosťou

Automobilka v týchto dňoch odhalila tretí variant crossoveru, pre ktorý bude ponúkať dva akumulátory. Pôjde o najrýchlejšieho člena modelového radu.

Niro na elektrinu: Kedy príde do predaja?

Volkswagen potvrdil, že v súvislosti s vyšetrovaním emisného škandálu vyšetrovatelia zadržali šéfa Audi Ruperta Stadlera.

Dieselgate: Šéfa Audi zadržala polícia

Superšporty vyrábajú výlučne prestížne automobilky. Čo keby však majú takéto autá v ponuke aj bežné značky? Mohli by vyzerať napríklad takto.

7 bežných áut v podobe luxusných superšportov

Aféra dieselgate síce ešte ani zďaleka nekončí, no minimálne podľa predajných čísiel sa zdá, že Volkswagen sa z najhoršieho otriasol. V máji predal viac áut...

VW sa otriasol, jeho predaj stúpa
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×