Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Seat avizuje premiéru svojho veľkého SUV

VIDEO
Počas letných mesiacov pravdepodobne Španieli odhalia typ Tarraco, ktorý bude stáť na rovnakej technike ako Škoda Kodiaq.
1 21.05.2018 / Marek Pokrývka

V druhej polovici marca uplynul rok od konferencie, na ktorej Seat oficiálne potvrdil plány na uvedenie SUV s tromi radmi sedadiel. Vozidlo dostalo s prispením verejnosti označenie Tarraco. Jeho finálne meno oznámila španielska automobilka vo februári spolu so zverejnením fotografie zachytávajúcej prednú časť, teraz avizuje blížiacu sa premiéru.

Seat Tarraco bude asi o niečo menší a možno aj lacnejší než Škoda Kodiaq

Dátum chystaného debutu síce zatiaľ  nevieme a žiadne informácie nie sú známe ani o jeho lokalite, no pravdepodobne to nepotrvá dlho. Seat totiž na sociálnej sieti zverejnil video evidentne koncipované ako štart mediálnej kampane predchádzajúcej odhaleniu. Hovorí v ňom o tradíciách, priemernosti či využívaní príležitostí, samotné auto však zobrazuje minimálne. Jeho linky v záverečnej časti spotu takmer úplne zakrýva oranžová plachta.

Najväčšie SUV Seat sa bude volať Tarraco

Sedemmiestne vozidlo má stáť na rovnakom technickom základe ako Škoda Kodiq, no Španiel by mohol byť lacnejší.

Tarraco bude ďalším koncernovým vozidlom postaveným na platforme MQB, využiť má rovnakú verziu architektúry ako Škoda Kodiaq. S českým bratom bude Španiela spájať veľa rysov. No okrem dizajnu sa dvojica nepochybne odlíši aj v ďalších ohľadoch, na ich konkretizáciu si ale ešte musíme počkať. Debut svojho veľkého SUV pravdepodobne Seat pripraví počas leta.


Najnovšie články
Nová Kia Ceed: Stvorená na obraz Európana

Najmenšie SUV americkej značky má kontroverzný dizajn a priestorom neohúri, ale disponuje dobrým podvozkom i motorom.

Test Ford EcoSport: Fiesta na steroidoch

Švédsky sedan debutoval v americkom Charlestone, kde ho automobilka začína vyrábať. Jeho modelová paleta bude benzínovo-elektrická.

Volvo S60: Krásavec bojkotujúci naftu

Volkswagen len tento týždeň zaplatil miliardovú pokutu v súvislosti s dieselgate a už si na časť z tohto koláča robia zálusk viaceré spolkové krajiny. Aké sú...

VW zaplatil miliardu, každý ju chce

Vzácne vozidlo pravdepodobne vzbĺklo vinou chybného ventilu palivového systému, zachovaná zostala iba jeho predná časť.

Ford GT: Pýcha značky zhorela do tla

Český automobilový priemysel zaznamenal rekordný minulý rok, keďže sa vyrobilo vyše 1,4 milióna nových áut. Pochopiteľne sa to odrazilo aj na zárobkoch...

Česi vlani vyrobili rekordný počet áut

Malý japonský off-road sa drží klasického receptu, okrem retro vzhľadu má rebrinový rám, pohon štyroch kolies a redukčnú prevodovku.

Suzuki Jimny: Prvé oficiálne fotografie
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×