Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Kia pripravuje naftový mikrohybrid

Sústava nazvaná EcoDynamics+ bude mať akumulátor s kapacitou 0,46 kWh a dokáže vyvinúť výkon 10 kW (14 k).
1 14 príspevkov 17.05.2018 / Marek Pokrývka

Hybridy spravidla kombinujú elektrinu s benzínovým motorom, často pracujúcim v Atkinsonovom cykle. Viaceré automobilky však skúšali aj jej spojenie s naftou. Asi najviac pozornosti tým vzbudil koncern PSA, no takémuto pohonu sa venoval napríklad aj Mercedes-Benz. Teraz sa obdobným smerom vydáva Kia. Pripravuje ale mikrohybrid, nepôjde teda o plnohodnotnú zmiešanú techniku.

Kia Sportage bude ďalším autom, ktoré spojí elektrinu s naftou

O plánoch kórejskej automobilky na využitie možností 48-voltového napätia sa hovorilo už dlhší čas, no jeho spojenie so vznetovým agregátom je pri dnešnej atmosfére prekvapujúce. Identitu spaľovacej jednotky zatiaľ nepoznáme. Sústava nazvaná EcoDynamics+ však bude mať polohybridný štartér, akumulátor s kapacitou 0,46 kWh a dokáže vyvinúť výkon 10 kW (14 k). Fungovať môže v režime motora asistujúceho dieselu alebo generátora uskladňujúceho energiu do batérie.

Kia Niro: Sériový elektromobil prichádza

Nový variant kórejského SUV môže svojím maximálnym dojazdom príjemne prekvapiť, bez potreby dobíjania má byť schopný prejsť vyše 450 km.

Ázijská spoločnosť si od tejto technológie sľubuje 4-percentné zníženie emisií podľa reálnejšieho meracieho cyklu WLTP. Ako prvý produkt Kia dostane naftový mikrohybrid typ Sportage, jeho uvedenie bude súčasťou blížiaceho sa faceliftu. V budúcom roku má nasledovať Ceed. Systém bude kompatibilný aj s benzínovými motormi, čakať teda môžeme viacero kombinácii.


Najnovšie články
Test Renault Espace TCe 225: Dobré srdce

Moderné automobily sú plné asistenčných systémov, dostávajú sa už aj do najlacnejších modelov a čoskoro budú mnohé z nich povinnou výbavou. Používajú ich však...

Asistenčné systémy: Používajú ich vodiči?

Na záberoch zverejnených na sociálnych sieťach môžeme vidieť čierny a červený exemplár SUV, oba mali putovať do arabského sveta.

Cullinan: Prvé kusy už Rolls-Royce dodal

Manipulácia s odometrom je na Slovensku starým známym fenoménom, ktorý však mala z našej reality vymazať novela zákona z roku 2016. Podarilo sa jej to? Aká je...

Pravda o stáčaní km: 20 populárnych jazdeniek

Novinka má rozmermi tesne podliezť klasický Tiguan, predávať sa bude pravdepodobne výhradne na čínskom trhu.

Tharu: Volkswagen pripravuje ďalšie SUV

Omladená verzia SUV vyrábaného aj v Žiline prichádza s odlišnými svetlami, nárazníkmi či volantom. Hlavnou novinkou je sústava EcoDynamics+.

Kia Sportage: Bestseller prešiel faceliftom

Po minuloročnom uvedení na autosalóne v Šanghaji by malo SUV z francúzskej dielne koncom tohto roka zaútočiť aj na európske trhy. V čele útoku bude najsilnejší...

Citroën C5 Aircross prichádza na starý kontinent
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×