Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Kia pripravuje naftový mikrohybrid

Sústava nazvaná EcoDynamics+ bude mať akumulátor s kapacitou 0,46 kWh a dokáže vyvinúť výkon 10 kW (14 k).
1 14 príspevkov 17.05.2018 / Marek Pokrývka

Hybridy spravidla kombinujú elektrinu s benzínovým motorom, často pracujúcim v Atkinsonovom cykle. Viaceré automobilky však skúšali aj jej spojenie s naftou. Asi najviac pozornosti tým vzbudil koncern PSA, no takémuto pohonu sa venoval napríklad aj Mercedes-Benz. Teraz sa obdobným smerom vydáva Kia. Pripravuje ale mikrohybrid, nepôjde teda o plnohodnotnú zmiešanú techniku.

Kia Sportage bude ďalším autom, ktoré spojí elektrinu s naftou

O plánoch kórejskej automobilky na využitie možností 48-voltového napätia sa hovorilo už dlhší čas, no jeho spojenie so vznetovým agregátom je pri dnešnej atmosfére prekvapujúce. Identitu spaľovacej jednotky zatiaľ nepoznáme. Sústava nazvaná EcoDynamics+ však bude mať polohybridný štartér, akumulátor s kapacitou 0,46 kWh a dokáže vyvinúť výkon 10 kW (14 k). Fungovať môže v režime motora asistujúceho dieselu alebo generátora uskladňujúceho energiu do batérie.

Kia Niro: Sériový elektromobil prichádza

Nový variant kórejského SUV môže svojím maximálnym dojazdom príjemne prekvapiť, bez potreby dobíjania má byť schopný prejsť vyše 450 km.

Ázijská spoločnosť si od tejto technológie sľubuje 4-percentné zníženie emisií podľa reálnejšieho meracieho cyklu WLTP. Ako prvý produkt Kia dostane naftový mikrohybrid typ Sportage, jeho uvedenie bude súčasťou blížiaceho sa faceliftu. V budúcom roku má nasledovať Ceed. Systém bude kompatibilný aj s benzínovými motormi, čakať teda môžeme viacero kombinácii.


Najnovšie články
Citroën C5 Aircross prichádza na starý kontinent

Najväčšie plány má aktuálne Škoda Auto, ktorá už v Indii pôsobí. Vlani dodala zákazníkom na tamojšom trhu 17 400 vozidiel.

České automobilky investujú v Indii

Rumunská firma ACF Track vystrojila populárne SUV gumenými pásmi, hlavnou nevýhodou tejto úpravy je cena.

Dacia Duster ako tank do ťažkého terénu

K zníženiu dochádza po obchodnom spore medzi Trumpovou administratívou a čínskymi predstaviteľmi, v ktorom však v posledných dňoch prišlo k uvoľneniu.

Čína zníži clo na dovoz áut z 25 % na 15 %

Kalifornský elektrický sedan prichádza s pohonom všetkých kolies, dostupný bude v dvoch modeloch: All-Wheel Drive a Performance.

Tesla Model 3: Na stovke pod 4 sekundy

Pri SUV segmentu B sa ako hlavná výčitka často skloňuje fakt, že nedisponujú pohonom všetkých kolies. Neplatí to vo všetkých prípadoch. Testovanému modelu...

Test Hyundai Kona: Aký je život s exotom?

Na slovenský trh prichádza konkurencieschopný francúzsky hot-hatch i najmenší člen rodiny Renault so športovými ambíciami.

Mégane R.S. a Twingo GT: Štartuje predaj
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×