Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

TOP 10 malých áut: Na ktoré je najväčší spoľah?

FOTO
V mestskej premávke je možno čoraz viac vídavať automobily, ktoré sa do nej už na prvý pohľad nehodia. Chcete si nájsť skutočne obratné a spoľahlivé vozidlo, ktoré obstojí aj v asfaltovej džungli? Zvážte jedno z týchto desiatich.
31 43 príspevkov 17.05.2018 / Filip Kadlečík

Nezastaviteľný trend zvaný SUV sa snáď najviac prejavuje na premávke v mestách. Je zjavné, že tam, kde kedysi dominovali krátke hatchbacky či rodinné kombi, dnes prím hrajú športovo-úžitkové automobily s väčšou svetlou výškou. Našťastie však stále existuje dostatok možností aj pre tých, ktorí pri kúpe na jazdenie v mestskej premávke logicky uprednostnia malé a obratné vozidlo.

Aj v spoľahlivosti jednotlivých automobilov top desiatky sú prekvapivo veľké rozdiely 31 fotografií v galérii Aj v spoľahlivosti jednotlivých automobilov top desiatky sú prekvapivo veľké rozdiely Zdroj: AUTO BILD

Automobily segmentu B v posledných rokoch ustupujú z top predajných priečok a na ich pôvodných pozíciách ich nahrádzajú podobne veľké SUV. Aj klasické osobáky však majú svoje čaro a dôvody na ich kúpu môžu byť aj vyslovene racionálne. Stačí spomenúť jeden za všetky - pri podobnej priestorovej či technologickej ponuke sú SUV drahšie rádovo o stovky až tisíce eur.

V podstate každý veľký hráč má vo svojom portfóliu aj kompakt segmentu B. U nás v tomto segmente z hľadiska predaja už tradične kraľuje Škoda Fabia, na krk jej však usilovne šliape napríklad Volkswagen Polo, Peugeot 208, Dacia Sandero, Citroën C3, Renault Clio či Toyota Yaris. V Európe sú najúspešnejšími práve Renault Clio, VW Polo a Ford Fiesta. U nás obľúbená Fabia je z európskeho pohľadu až deviata najpredávanejšia.


>>> Rebríček spoľahlivosti áut segmentu B nájdete vo veľkej galérii <<<


Ktorý agilný hatchback však dokáže slúžiť naozaj bez problémov? Prinášame prehľad top 10 najspoľahlivejších zástupcov tohto segmentu. Údaje vo prehľadnej galérii vychádzajú zo štatistiky inštitúcie TÜV, konkrétne z dokumentu TÜV-Report 2018. V tomto prehľade nájdete len automobily segmentu B, to znamená s vonkajšou dĺžkou približne od 3 658 mm do 4 191 mm.

Test Toyota Yaris: Kašle na trojvalce aj turbo

Atmosférický agregát so zdvihovým objemom 1,5 litra sa dnes už len tak v automobiloch segmentu B nevidí. Toyota Yaris sa ním však pochváliť môže. Je naozaj lepší než trojvalce?

Prehľad top desiatich spoľahlivých automobilov tejto kategórie nájdete v galérii. Možno o nich povedať, že viac-menej je každé z nich spoľahlivé nadpriemerne. Ktorému malému autu sa podľa TÜV-Report 2018 treba vyhnúť v každom prípade? Na úplnom chvoste skončil Fiat Punto, ktorý vykazuje vysoko nadpriemerný výskyt závažných porúch. S každým automobilom z tejto desiatky by ste však mali byť v poriadku. Vybrali by ste si tu?


Najnovšie články
Test Renault Espace TCe 225: Dobré srdce

Moderné automobily sú plné asistenčných systémov, dostávajú sa už aj do najlacnejších modelov a čoskoro budú mnohé z nich povinnou výbavou. Používajú ich však...

Asistenčné systémy: Používajú ich vodiči?

Na záberoch zverejnených na sociálnych sieťach môžeme vidieť čierny a červený exemplár SUV, oba mali putovať do arabského sveta.

Cullinan: Prvé kusy už Rolls-Royce dodal

Manipulácia s odometrom je na Slovensku starým známym fenoménom, ktorý však mala z našej reality vymazať novela zákona z roku 2016. Podarilo sa jej to? Aká je...

Pravda o stáčaní km: 20 populárnych jazdeniek

Novinka má rozmermi tesne podliezť klasický Tiguan, predávať sa bude pravdepodobne výhradne na čínskom trhu.

Tharu: Volkswagen pripravuje ďalšie SUV

Omladená verzia SUV vyrábaného aj v Žiline prichádza s odlišnými svetlami, nárazníkmi či volantom. Hlavnou novinkou je sústava EcoDynamics+.

Kia Sportage: Bestseller prešiel faceliftom

Po minuloročnom uvedení na autosalóne v Šanghaji by malo SUV z francúzskej dielne koncom tohto roka zaútočiť aj na európske trhy. V čele útoku bude najsilnejší...

Citroën C5 Aircross prichádza na starý kontinent
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×