Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Predaj BMW sa v apríli zvýšil o 1,2 %

BMW tento rok uvedie na trh viacero nových modelov športovo-užitkových vozidiel (SUV) - po X3 budú nasledovať X2, X4 a X5.
1 príspevok 16.05.2018 / TASR

Rast predaja BMW sa spomaľuje a je slabší než u konkurenčných značiek Mercedes-Benz a Audi.

Predaj mníchovskej automobilky v apríli vzrástol o 1,2 % na približne 195 000 vozidiel značiek BMW a Mini. V Británii, ktorá je pre BMW štvrtým najväčším trhom, sa dopyt prepadol o štvrtinu. V Číne, ktorá je najväčším trhom, sa odbyt zvýšil o 2,5 % a v Nemecku a USA o vyše 4 %.

Mercedes-Benz zaznamenal v apríli nárast predaja o 6,6 % a Audi o 3 %.

BMW tento rok uvedie na trh viacero nových modelov športovo-užitkových vozidiel (SUV) - po X3 budú nasledovať X2, X4 a X5.

Šéf predaja Pieter Nota upozornil, na to, že BMW v apríli predalo takmer 10 000 hybridov a elektromobilov a je na dobrej ceste splniť celoročný cieľ predať 140 000 elektrifikovaných vozidiel.

(TASR)


Najnovšie články
Test Renault Espace TCe 225: Dobré srdce

Moderné automobily sú plné asistenčných systémov, dostávajú sa už aj do najlacnejších modelov a čoskoro budú mnohé z nich povinnou výbavou. Používajú ich však...

Asistenčné systémy: Používajú ich vodiči?

Na záberoch zverejnených na sociálnych sieťach môžeme vidieť čierny a červený exemplár SUV, oba mali putovať do arabského sveta.

Cullinan: Prvé kusy už Rolls-Royce dodal

Manipulácia s odometrom je na Slovensku starým známym fenoménom, ktorý však mala z našej reality vymazať novela zákona z roku 2016. Podarilo sa jej to? Aká je...

Pravda o stáčaní km: 20 populárnych jazdeniek

Novinka má rozmermi tesne podliezť klasický Tiguan, predávať sa bude pravdepodobne výhradne na čínskom trhu.

Tharu: Volkswagen pripravuje ďalšie SUV

Omladená verzia SUV vyrábaného aj v Žiline prichádza s odlišnými svetlami, nárazníkmi či volantom. Hlavnou novinkou je sústava EcoDynamics+.

Kia Sportage: Bestseller prešiel faceliftom

Po minuloročnom uvedení na autosalóne v Šanghaji by malo SUV z francúzskej dielne koncom tohto roka zaútočiť aj na európske trhy. V čele útoku bude najsilnejší...

Citroën C5 Aircross prichádza na starý kontinent
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×