Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Predaj BMW sa v apríli zvýšil o 1,2 %

BMW tento rok uvedie na trh viacero nových modelov športovo-užitkových vozidiel (SUV) - po X3 budú nasledovať X2, X4 a X5.
1 príspevok 16.05.2018 / TASR

Rast predaja BMW sa spomaľuje a je slabší než u konkurenčných značiek Mercedes-Benz a Audi.

Predaj mníchovskej automobilky v apríli vzrástol o 1,2 % na približne 195 000 vozidiel značiek BMW a Mini. V Británii, ktorá je pre BMW štvrtým najväčším trhom, sa dopyt prepadol o štvrtinu. V Číne, ktorá je najväčším trhom, sa odbyt zvýšil o 2,5 % a v Nemecku a USA o vyše 4 %.

Mercedes-Benz zaznamenal v apríli nárast predaja o 6,6 % a Audi o 3 %.

BMW tento rok uvedie na trh viacero nových modelov športovo-užitkových vozidiel (SUV) - po X3 budú nasledovať X2, X4 a X5.

Šéf predaja Pieter Nota upozornil, na to, že BMW v apríli predalo takmer 10 000 hybridov a elektromobilov a je na dobrej ceste splniť celoročný cieľ predať 140 000 elektrifikovaných vozidiel.

(TASR)


Najnovšie články
Citroën C5 Aircross prichádza na starý kontinent

Najväčšie plány má aktuálne Škoda Auto, ktorá už v Indii pôsobí. Vlani dodala zákazníkom na tamojšom trhu 17 400 vozidiel.

České automobilky investujú v Indii

Rumunská firma ACF Track vystrojila populárne SUV gumenými pásmi, hlavnou nevýhodou tejto úpravy je cena.

Dacia Duster ako tank do ťažkého terénu

K zníženiu dochádza po obchodnom spore medzi Trumpovou administratívou a čínskymi predstaviteľmi, v ktorom však v posledných dňoch prišlo k uvoľneniu.

Čína zníži clo na dovoz áut z 25 % na 15 %

Kalifornský elektrický sedan prichádza s pohonom všetkých kolies, dostupný bude v dvoch modeloch: All-Wheel Drive a Performance.

Tesla Model 3: Na stovke pod 4 sekundy

Pri SUV segmentu B sa ako hlavná výčitka často skloňuje fakt, že nedisponujú pohonom všetkých kolies. Neplatí to vo všetkých prípadoch. Testovanému modelu...

Test Hyundai Kona: Aký je život s exotom?

Na slovenský trh prichádza konkurencieschopný francúzsky hot-hatch i najmenší člen rodiny Renault so športovými ambíciami.

Mégane R.S. a Twingo GT: Štartuje predaj
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×