Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Mercedes-AMG: V cenníku aj GT S Roadster

Výplň medzery v modelovom rade superšportu šprintuje na stovku za 3,8 sekundy a dosiahne najviac 308 km/h.
10 16.05.2018 / Marek Pokrývka

Na nedávnom ženevskom autosalóne prezentoval Mercedes-AMG športový liftback, ktorý sa začlenil do rodiny GT. Päťdverový model doplnil dva dvojdverové. Tie sa doteraz okrem otvorenej/zatvorenej karosérie a ceny líšili aj počtom verzii, kupé malo totiž okrem základu a verzie C navyše aj vyhotovenia S/R. Situácia sa teraz trochu mení. V cenníku na domácom trhu sa totiž objavil aj model GT S Roadster, výplň medzery medzi dvomi doteraz predávanými exemplármi.

Mercedes-AMG GT S Roadster by mal u nás stáť okolo 150-tisíc eur 10 fotografií v galérii Mercedes-AMG GT S Roadster by mal u nás stáť okolo 150-tisíc eur Zdroj: Mercedes-AMG

Z pohľadu techniky neprináša tento variant nič nové. Disponuje rovnakým štvorlitrovým osemvalcom ako uzatvorený kúsok, motor teda produkuje výkon 384 kW (522 k) a krútiaci moment 670 Nm. Okrem plátennej strechy sa nezmenil ani dizajn karosérie. Odlišný je tiež údaj maximálnej rýchlosti, 308 km/h namiesto pôvodných 310 km/h. Šprint na stovku trvá s obomi karosériami 3,8 sekundy.

Mercedes-AMG odhalil extrémny liftback

Päťdverový automobil má tri verzie, tá špičková disponuje osemvalcom s výkonom 470 kW (639 k) a na stovku zrýchli za 3,2 sekundy.

Nový model dorazí pravdepodobne onedlho aj do našich showroomov trojcípej hviezdy. Jeho slovenskú cenu zatiaľ nepoznáme, ale možno ju odhadnúť podľa ostatných hodnôt. Príplatok za vietor vo vlasoch dosahuje pri doterajšej dvojici porovnateľných verzií typu GT úroveň približne 11- až 12-tisíc eur. A keďže kupé Mercedes-AMG GT S sa predáva od 139 tisícok, rátať možno s blízkosťou k 150-tisícovej hranici. Presné číslo sa dozvieme pri uvedení na trh.


Najnovšie články
Citroën C5 Aircross prichádza na starý kontinent

Najväčšie plány má aktuálne Škoda Auto, ktorá už v Indii pôsobí. Vlani dodala zákazníkom na tamojšom trhu 17 400 vozidiel.

České automobilky investujú v Indii

Rumunská firma ACF Track vystrojila populárne SUV gumenými pásmi, hlavnou nevýhodou tejto úpravy je cena.

Dacia Duster ako tank do ťažkého terénu

K zníženiu dochádza po obchodnom spore medzi Trumpovou administratívou a čínskymi predstaviteľmi, v ktorom však v posledných dňoch prišlo k uvoľneniu.

Čína zníži clo na dovoz áut z 25 % na 15 %

Kalifornský elektrický sedan prichádza s pohonom všetkých kolies, dostupný bude v dvoch modeloch: All-Wheel Drive a Performance.

Tesla Model 3: Na stovke pod 4 sekundy

Pri SUV segmentu B sa ako hlavná výčitka často skloňuje fakt, že nedisponujú pohonom všetkých kolies. Neplatí to vo všetkých prípadoch. Testovanému modelu...

Test Hyundai Kona: Aký je život s exotom?

Na slovenský trh prichádza konkurencieschopný francúzsky hot-hatch i najmenší člen rodiny Renault so športovými ambíciami.

Mégane R.S. a Twingo GT: Štartuje predaj
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×