Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Mercedes-AMG: V cenníku aj GT S Roadster

Výplň medzery v modelovom rade superšportu šprintuje na stovku za 3,8 sekundy a dosiahne najviac 308 km/h.
10 16.05.2018 / Marek Pokrývka

Na nedávnom ženevskom autosalóne prezentoval Mercedes-AMG športový liftback, ktorý sa začlenil do rodiny GT. Päťdverový model doplnil dva dvojdverové. Tie sa doteraz okrem otvorenej/zatvorenej karosérie a ceny líšili aj počtom verzii, kupé malo totiž okrem základu a verzie C navyše aj vyhotovenia S/R. Situácia sa teraz trochu mení. V cenníku na domácom trhu sa totiž objavil aj model GT S Roadster, výplň medzery medzi dvomi doteraz predávanými exemplármi.

Mercedes-AMG GT S Roadster by mal u nás stáť okolo 150-tisíc eur 10 fotografií v galérii Mercedes-AMG GT S Roadster by mal u nás stáť okolo 150-tisíc eur Zdroj: Mercedes-AMG

Z pohľadu techniky neprináša tento variant nič nové. Disponuje rovnakým štvorlitrovým osemvalcom ako uzatvorený kúsok, motor teda produkuje výkon 384 kW (522 k) a krútiaci moment 670 Nm. Okrem plátennej strechy sa nezmenil ani dizajn karosérie. Odlišný je tiež údaj maximálnej rýchlosti, 308 km/h namiesto pôvodných 310 km/h. Šprint na stovku trvá s obomi karosériami 3,8 sekundy.

Mercedes-AMG odhalil extrémny liftback

Päťdverový automobil má tri verzie, tá špičková disponuje osemvalcom s výkonom 470 kW (639 k) a na stovku zrýchli za 3,2 sekundy.

Nový model dorazí pravdepodobne onedlho aj do našich showroomov trojcípej hviezdy. Jeho slovenskú cenu zatiaľ nepoznáme, ale možno ju odhadnúť podľa ostatných hodnôt. Príplatok za vietor vo vlasoch dosahuje pri doterajšej dvojici porovnateľných verzií typu GT úroveň približne 11- až 12-tisíc eur. A keďže kupé Mercedes-AMG GT S sa predáva od 139 tisícok, rátať možno s blízkosťou k 150-tisícovej hranici. Presné číslo sa dozvieme pri uvedení na trh.


Najnovšie články
Test Renault Espace TCe 225: Dobré srdce

Moderné automobily sú plné asistenčných systémov, dostávajú sa už aj do najlacnejších modelov a čoskoro budú mnohé z nich povinnou výbavou. Používajú ich však...

Asistenčné systémy: Používajú ich vodiči?

Na záberoch zverejnených na sociálnych sieťach môžeme vidieť čierny a červený exemplár SUV, oba mali putovať do arabského sveta.

Cullinan: Prvé kusy už Rolls-Royce dodal

Manipulácia s odometrom je na Slovensku starým známym fenoménom, ktorý však mala z našej reality vymazať novela zákona z roku 2016. Podarilo sa jej to? Aká je...

Pravda o stáčaní km: 20 populárnych jazdeniek

Novinka má rozmermi tesne podliezť klasický Tiguan, predávať sa bude pravdepodobne výhradne na čínskom trhu.

Tharu: Volkswagen pripravuje ďalšie SUV

Omladená verzia SUV vyrábaného aj v Žiline prichádza s odlišnými svetlami, nárazníkmi či volantom. Hlavnou novinkou je sústava EcoDynamics+.

Kia Sportage: Bestseller prešiel faceliftom

Po minuloročnom uvedení na autosalóne v Šanghaji by malo SUV z francúzskej dielne koncom tohto roka zaútočiť aj na európske trhy. V čele útoku bude najsilnejší...

Citroën C5 Aircross prichádza na starý kontinent
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×