Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Gumpert: V ponuke je kráľ Nürburgringu

Bývalý držiteľ najrýchlejšieho času na Nordschleife vyrobený v máji 2009 vyzerá byť v dobrom stave, doposiaľ nakrútil 9 320 kilometrov.
23 16.05.2018 / Marek Pokrývka

Už niekoľko rokov sa objavujú snahy vzkriesiť značku Gumpert, nakoniec však na jej odkaz nadviazal subjekt Apollo pomenovaný po jedinom type originálnej firmy. V októbri odhalil v jeho farbách nekompromisný hyperšport Intensa Emozione. Na nositeľa pôvodného mena sa však stále nezabudlo, jeden takýto automobil je teraz dokonca na predaj. A nejde o žiaden „obyčajný“ exemplár.

Klenot nemeckej firmy Gumpert je v predaji za 333-tisíc 23 fotografií v galérii Klenot nemeckej firmy Gumpert je v predaji za 333-tisíc Zdroj: Classic Driver

V ponuke švajčiarskeho webu Classic Driver sa objavil Gumpert Apollo Speed, niekdajší držiteľ najrýchlejšieho času na Nürburgringu. Prvenstvo získal za 7 minút, 11 sekúnd a 57 stotín. Dnes už nevyzerajú tieto čísla tak úžasne, no koncom minulej dekády šlo o malú senzáciu. Namiesto nejakého nadnárodného kolosu totiž za celým projektom stála drobná nemecká spoločnosť.

Apollo IE: Hyperšport z inej planéty

Kompletne karbónové kupé zaujme komplikovanými tvarmi a zhotovením pripomína produkty Pagani. Jeho parametre poukazujú na motor Ferrari.

Bývalý kráľ Nordschleife vyrobený v máji 2009 si ponechal svoje tyrkysovo-strieborné sfarbenie a na kapote má grafiku pripomínajúcu jeho titul. Za krídlovými dverami kupé sa skrýva interiér nesúci nádych starej školy a jeho súčasťou sú karbónové vaničky. Z uhlíkových vlákien je vytvorená celá karoséria. V jej strede sídli dvakrát prepĺňaný osemvalec Audi so zdvihovým objemom 4,2 litra, ktorý posiela na zadné kolesá prostredníctvom sekvenčnej prevodovky  až 515 kW (701 k). Automobil doposiaľ nakrútil 9 320 kilometrov. Všetko vyzerá byť v dobrom stave, čo odráža aj cena 333-tisíc eur.


Najnovšie články
Citroën C5 Aircross prichádza na starý kontinent

Najväčšie plány má aktuálne Škoda Auto, ktorá už v Indii pôsobí. Vlani dodala zákazníkom na tamojšom trhu 17 400 vozidiel.

České automobilky investujú v Indii

Rumunská firma ACF Track vystrojila populárne SUV gumenými pásmi, hlavnou nevýhodou tejto úpravy je cena.

Dacia Duster ako tank do ťažkého terénu

K zníženiu dochádza po obchodnom spore medzi Trumpovou administratívou a čínskymi predstaviteľmi, v ktorom však v posledných dňoch prišlo k uvoľneniu.

Čína zníži clo na dovoz áut z 25 % na 15 %

Kalifornský elektrický sedan prichádza s pohonom všetkých kolies, dostupný bude v dvoch modeloch: All-Wheel Drive a Performance.

Tesla Model 3: Na stovke pod 4 sekundy

Pri SUV segmentu B sa ako hlavná výčitka často skloňuje fakt, že nedisponujú pohonom všetkých kolies. Neplatí to vo všetkých prípadoch. Testovanému modelu...

Test Hyundai Kona: Aký je život s exotom?

Na slovenský trh prichádza konkurencieschopný francúzsky hot-hatch i najmenší člen rodiny Renault so športovými ambíciami.

Mégane R.S. a Twingo GT: Štartuje predaj
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×