Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Gumpert: V ponuke je kráľ Nürburgringu

Bývalý držiteľ najrýchlejšieho času na Nordschleife vyrobený v máji 2009 vyzerá byť v dobrom stave, doposiaľ nakrútil 9 320 kilometrov.
23 16.05.2018 / Marek Pokrývka

Už niekoľko rokov sa objavujú snahy vzkriesiť značku Gumpert, nakoniec však na jej odkaz nadviazal subjekt Apollo pomenovaný po jedinom type originálnej firmy. V októbri odhalil v jeho farbách nekompromisný hyperšport Intensa Emozione. Na nositeľa pôvodného mena sa však stále nezabudlo, jeden takýto automobil je teraz dokonca na predaj. A nejde o žiaden „obyčajný“ exemplár.

Klenot nemeckej firmy Gumpert je v predaji za 333-tisíc 23 fotografií v galérii Klenot nemeckej firmy Gumpert je v predaji za 333-tisíc Zdroj: Classic Driver

V ponuke švajčiarskeho webu Classic Driver sa objavil Gumpert Apollo Speed, niekdajší držiteľ najrýchlejšieho času na Nürburgringu. Prvenstvo získal za 7 minút, 11 sekúnd a 57 stotín. Dnes už nevyzerajú tieto čísla tak úžasne, no koncom minulej dekády šlo o malú senzáciu. Namiesto nejakého nadnárodného kolosu totiž za celým projektom stála drobná nemecká spoločnosť.

Apollo IE: Hyperšport z inej planéty

Kompletne karbónové kupé zaujme komplikovanými tvarmi a zhotovením pripomína produkty Pagani. Jeho parametre poukazujú na motor Ferrari.

Bývalý kráľ Nordschleife vyrobený v máji 2009 si ponechal svoje tyrkysovo-strieborné sfarbenie a na kapote má grafiku pripomínajúcu jeho titul. Za krídlovými dverami kupé sa skrýva interiér nesúci nádych starej školy a jeho súčasťou sú karbónové vaničky. Z uhlíkových vlákien je vytvorená celá karoséria. V jej strede sídli dvakrát prepĺňaný osemvalec Audi so zdvihovým objemom 4,2 litra, ktorý posiela na zadné kolesá prostredníctvom sekvenčnej prevodovky  až 515 kW (701 k). Automobil doposiaľ nakrútil 9 320 kilometrov. Všetko vyzerá byť v dobrom stave, čo odráža aj cena 333-tisíc eur.


Najnovšie články
Test Renault Espace TCe 225: Dobré srdce

Moderné automobily sú plné asistenčných systémov, dostávajú sa už aj do najlacnejších modelov a čoskoro budú mnohé z nich povinnou výbavou. Používajú ich však...

Asistenčné systémy: Používajú ich vodiči?

Na záberoch zverejnených na sociálnych sieťach môžeme vidieť čierny a červený exemplár SUV, oba mali putovať do arabského sveta.

Cullinan: Prvé kusy už Rolls-Royce dodal

Manipulácia s odometrom je na Slovensku starým známym fenoménom, ktorý však mala z našej reality vymazať novela zákona z roku 2016. Podarilo sa jej to? Aká je...

Pravda o stáčaní km: 20 populárnych jazdeniek

Novinka má rozmermi tesne podliezť klasický Tiguan, predávať sa bude pravdepodobne výhradne na čínskom trhu.

Tharu: Volkswagen pripravuje ďalšie SUV

Omladená verzia SUV vyrábaného aj v Žiline prichádza s odlišnými svetlami, nárazníkmi či volantom. Hlavnou novinkou je sústava EcoDynamics+.

Kia Sportage: Bestseller prešiel faceliftom

Po minuloročnom uvedení na autosalóne v Šanghaji by malo SUV z francúzskej dielne koncom tohto roka zaútočiť aj na európske trhy. V čele útoku bude najsilnejší...

Citroën C5 Aircross prichádza na starý kontinent
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×