Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Audi Q8: Prvá oficiálna skica SUV-kupé

Štyri kruhy zverejnili okrem náčrtu aj upútavku na seriál vlastnej výroby, chystané vozidlo v ňom zohrá dôležitú rolu.
1 2 príspevky 15.05.2018 / Marek Pokrývka

Ingolstadt pokračuje v mediálnej kampani týkajúcej sa jeho druhej vlajkovej lode. Po boku tradičnej limuzíny A8 (nedávno uvedenej v štvrtej generácii) má v budúcnosti na špičke portfólia stáť typ Q8, ktorý Audi doposiaľ naznačilo pri mnohých príležitostiach. Naposledy prostredníctvom fotiek zvýrazňujúcich línie karosérie. K nim sa teraz pridáva prvá oficiálna skica, SUV-kupé zachytáva zozadu.

Audi Q8 bude ďalším luxusným produktom fabriky v Bratislave

Náčrt opätovne potvrdzuje dôraz na dynamické tvary. Vidieť na ňom prehnane veľké kolesá a nízko klenutú strechu zakončenú veľkým spojlerom, ale tiež nárazník vybavený dvojicou lichobežníkových výfukových koncoviek. Alebo aspoň ich imitáciou. Obrázok definitívne spečaťuje prítomnosť zadných LED svetiel prepojených pásom, ktoré budú mať hranatejšie tvary než napríklad na Audi A7.

Test Audi A8: Autá zatiaľ určite nekončia

Štvrtá generácia á-osmičky je technologickým koncertom na kolesách, napriek náloži moderných prvkov však stále pôsobí ako klasická limuzína.

Okrem tohto konvenčného spôsobu upozorňujú štyri kruhy na blížiace sa uvedenie svojho najdrahšieho SUV aj ďalšou cestou. Zverejnili upútavku na akčný seriál vlastnej výroby, ktorý sa bude volať Q8 Unleashed. Podľa spotu to vyzerá na akúsi kriminálku točiacu sa okolo únosu. Je evidentné, že chystané vozidlo v nej zohrá dôležitú rolu. Prvý diel môžeme očakávať 21. mája. Debut príde niekoľko týždňov potom, nasledovať bude spustenie výroby v bratislavskom závode koncernu VW. Ten začal naposledy produkovať Touareg tretej generácie.


Najnovšie články
Citroën C5 Aircross prichádza na starý kontinent

Najväčšie plány má aktuálne Škoda Auto, ktorá už v Indii pôsobí. Vlani dodala zákazníkom na tamojšom trhu 17 400 vozidiel.

České automobilky investujú v Indii

Rumunská firma ACF Track vystrojila populárne SUV gumenými pásmi, hlavnou nevýhodou tejto úpravy je cena.

Dacia Duster ako tank do ťažkého terénu

K zníženiu dochádza po obchodnom spore medzi Trumpovou administratívou a čínskymi predstaviteľmi, v ktorom však v posledných dňoch prišlo k uvoľneniu.

Čína zníži clo na dovoz áut z 25 % na 15 %

Kalifornský elektrický sedan prichádza s pohonom všetkých kolies, dostupný bude v dvoch modeloch: All-Wheel Drive a Performance.

Tesla Model 3: Na stovke pod 4 sekundy

Pri SUV segmentu B sa ako hlavná výčitka často skloňuje fakt, že nedisponujú pohonom všetkých kolies. Neplatí to vo všetkých prípadoch. Testovanému modelu...

Test Hyundai Kona: Aký je život s exotom?

Na slovenský trh prichádza konkurencieschopný francúzsky hot-hatch i najmenší člen rodiny Renault so športovými ambíciami.

Mégane R.S. a Twingo GT: Štartuje predaj
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×