Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Audi Q8: Prvá oficiálna skica SUV-kupé

Štyri kruhy zverejnili okrem náčrtu aj upútavku na seriál vlastnej výroby, chystané vozidlo v ňom zohrá dôležitú rolu.
1 2 príspevky 15.05.2018 / Marek Pokrývka

Ingolstadt pokračuje v mediálnej kampani týkajúcej sa jeho druhej vlajkovej lode. Po boku tradičnej limuzíny A8 (nedávno uvedenej v štvrtej generácii) má v budúcnosti na špičke portfólia stáť typ Q8, ktorý Audi doposiaľ naznačilo pri mnohých príležitostiach. Naposledy prostredníctvom fotiek zvýrazňujúcich línie karosérie. K nim sa teraz pridáva prvá oficiálna skica, SUV-kupé zachytáva zozadu.

Audi Q8 bude ďalším luxusným produktom fabriky v Bratislave

Náčrt opätovne potvrdzuje dôraz na dynamické tvary. Vidieť na ňom prehnane veľké kolesá a nízko klenutú strechu zakončenú veľkým spojlerom, ale tiež nárazník vybavený dvojicou lichobežníkových výfukových koncoviek. Alebo aspoň ich imitáciou. Obrázok definitívne spečaťuje prítomnosť zadných LED svetiel prepojených pásom, ktoré budú mať hranatejšie tvary než napríklad na Audi A7.

Test Audi A8: Autá zatiaľ určite nekončia

Štvrtá generácia á-osmičky je technologickým koncertom na kolesách, napriek náloži moderných prvkov však stále pôsobí ako klasická limuzína.

Okrem tohto konvenčného spôsobu upozorňujú štyri kruhy na blížiace sa uvedenie svojho najdrahšieho SUV aj ďalšou cestou. Zverejnili upútavku na akčný seriál vlastnej výroby, ktorý sa bude volať Q8 Unleashed. Podľa spotu to vyzerá na akúsi kriminálku točiacu sa okolo únosu. Je evidentné, že chystané vozidlo v nej zohrá dôležitú rolu. Prvý diel môžeme očakávať 21. mája. Debut príde niekoľko týždňov potom, nasledovať bude spustenie výroby v bratislavskom závode koncernu VW. Ten začal naposledy produkovať Touareg tretej generácie.


Najnovšie články
Test Renault Espace TCe 225: Dobré srdce

Moderné automobily sú plné asistenčných systémov, dostávajú sa už aj do najlacnejších modelov a čoskoro budú mnohé z nich povinnou výbavou. Používajú ich však...

Asistenčné systémy: Používajú ich vodiči?

Na záberoch zverejnených na sociálnych sieťach môžeme vidieť čierny a červený exemplár SUV, oba mali putovať do arabského sveta.

Cullinan: Prvé kusy už Rolls-Royce dodal

Manipulácia s odometrom je na Slovensku starým známym fenoménom, ktorý však mala z našej reality vymazať novela zákona z roku 2016. Podarilo sa jej to? Aká je...

Pravda o stáčaní km: 20 populárnych jazdeniek

Novinka má rozmermi tesne podliezť klasický Tiguan, predávať sa bude pravdepodobne výhradne na čínskom trhu.

Tharu: Volkswagen pripravuje ďalšie SUV

Omladená verzia SUV vyrábaného aj v Žiline prichádza s odlišnými svetlami, nárazníkmi či volantom. Hlavnou novinkou je sústava EcoDynamics+.

Kia Sportage: Bestseller prešiel faceliftom

Po minuloročnom uvedení na autosalóne v Šanghaji by malo SUV z francúzskej dielne koncom tohto roka zaútočiť aj na európske trhy. V čele útoku bude najsilnejší...

Citroën C5 Aircross prichádza na starý kontinent
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×