Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Nissan: Dvojciferný nárast čistého zisku

Prevádzkový zisk spoločnosti pritom klesol o 22,6 % na 574,8 miliardy JPY zo 742,2 miliardy JPY rok predtým.
2 príspevky 15.05.2018 / TASR

Japonská automobilka Nissan Motor zaznamenala v uplynulom obchodnom roku, ktorý sa skončil 31. marca 2018, dvojciferný nárast čistého zisku. Prispel k tomu najmä jednorazový daňový príjem po zmene amerického daňového systému, ktorý automobilke vykompenzoval pokles zisku v USA.

Čistý zisk Nissanu v obchodnom roku 2017/18 vzrástol o 12,6 % na 746,9 miliardy jenov (5,73 miliardy eur) zo 663,5 miliardy JPY v predchádzajúcom roku.

Prevádzkový zisk spoločnosti pritom klesol o 22,6 % na 574,8 miliardy JPY zo 742,2 miliardy JPY rok predtým. A jeho prevádzková marža sa znížila na 4,8 %.

Tento trend bude zrejme pokračovať aj v tomto roku. Nissan očakáva, že jeho prevádzková marža klesne na 4,5 % vo finančnom roku, ktorý sa začal 1. apríla 2018, a to najmä v dôsledku vyšších nákladov na suroviny a nepriaznivých výmenných kurzov. Silnejší jen znižuje hodnotu ziskov automobilky zo zámoria. Spoločnosť predpovedá, že jej čistý zisk klesne zhruba o tretinu na 500 miliárd JPY.

Nissan tiež uviedol, že v poslednom kvartáli uplynulého finančného roka, teda v období január-marec 2018, sa jeho zisk znížil o 32 % na 168,8 miliardy JPY z 249 miliárd JPY rok predtým. A kvartálne tržby automobilky klesli o 0,9 % na 3,4 bilióna JPY.

(TASR)


Najnovšie články
Citroën C5 Aircross prichádza na starý kontinent

Najväčšie plány má aktuálne Škoda Auto, ktorá už v Indii pôsobí. Vlani dodala zákazníkom na tamojšom trhu 17 400 vozidiel.

České automobilky investujú v Indii

Rumunská firma ACF Track vystrojila populárne SUV gumenými pásmi, hlavnou nevýhodou tejto úpravy je cena.

Dacia Duster ako tank do ťažkého terénu

K zníženiu dochádza po obchodnom spore medzi Trumpovou administratívou a čínskymi predstaviteľmi, v ktorom však v posledných dňoch prišlo k uvoľneniu.

Čína zníži clo na dovoz áut z 25 % na 15 %

Kalifornský elektrický sedan prichádza s pohonom všetkých kolies, dostupný bude v dvoch modeloch: All-Wheel Drive a Performance.

Tesla Model 3: Na stovke pod 4 sekundy

Pri SUV segmentu B sa ako hlavná výčitka často skloňuje fakt, že nedisponujú pohonom všetkých kolies. Neplatí to vo všetkých prípadoch. Testovanému modelu...

Test Hyundai Kona: Aký je život s exotom?

Na slovenský trh prichádza konkurencieschopný francúzsky hot-hatch i najmenší člen rodiny Renault so športovými ambíciami.

Mégane R.S. a Twingo GT: Štartuje predaj
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×