Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

BMW radu 8 bude mať premiéru v Le Mans

Sériová verzia bavorskej osmičky sa svetu ukáže o mesiac, automobilka ju predstaví po boku okruhového špeciálu M8 GTE.
1 1 príspevok 15.05.2018 / Marek Pokrývka

Vlaňajšie odhalenie konceptu BMW radu 8 dalo oficiálnu pečať dlhšie kolujúcim správam o znovuzrodení čísla spopularizovaného v 90. rokoch. Odvtedy verejnosť čaká na debut sériového vozidla, na ktorý nás Mníchov pripravuje postupným zverejňovaním detailov. Naposledy porozprával o parametroch verzie M850i xDrive. Teraz potvrdil dátum finále a rovnako spresnil jeho miesto.

V pozadí okruhového špeciálu sa črtá sériová verzia kupé

Osmička bude mať premiéru 15. júna v Le Mans, keďže bavorská automobilka plánuje návrat na svetoznáme 24-hodinové preteky. Súťažiť bude s okruhovým špeciálom M8 GTE. Jeho konečnú podobu ukázala na fotografii, na ktorej sa v pozadí evidentne črtá štandardné vyhotovenie kupé. Záber však z jeho definitívneho dizajnu neprezrádza prakticky nič.

Vizuálna stránka vozidla napriek tomu už nie je tajomstvom. Začiatkom tohto roka totiž unikli na internet zábery, ktoré zachytávajú biely exemplár novinky úplne bez maskovania. Šlo o osemvalcový model 850i xDrive. Ten bude civilnejšie naladený než spomínaný zástupca línie M Performance, ale i tak môžeme rátať s približne štyrmi stovkami koní prenášanými na obe nápravy.

BMW radu 8: Luxusné kupé bez kamufláže

Jeden z prvých exemplárov bavorskej pýchy odfotili priamo vo výrobnom závode, medzi zverejnenými zábermi nechýbal ani interiér.

Portfólio nového BMW radu 8 bude nepochybne obsahovať aj verzie disponujúce radovými šesťvalcami, prítomnosť naftových pohonných jednotiek zostáva otázna. Istú budúcnosť ale má svalovec M8 naznačený na ženevskom autosalóne s karosériou Gran Coupé. Techniku podľa všetkého vo veľkej miere prevezme od silného sedanu M5 a ponúkne prinajmenšom 441 kW (600 k). Ďalšie detaily o osmičke sa dozvieme už čoskoro.


Najnovšie články
Citroën C5 Aircross prichádza na starý kontinent

Najväčšie plány má aktuálne Škoda Auto, ktorá už v Indii pôsobí. Vlani dodala zákazníkom na tamojšom trhu 17 400 vozidiel.

České automobilky investujú v Indii

Rumunská firma ACF Track vystrojila populárne SUV gumenými pásmi, hlavnou nevýhodou tejto úpravy je cena.

Dacia Duster ako tank do ťažkého terénu

K zníženiu dochádza po obchodnom spore medzi Trumpovou administratívou a čínskymi predstaviteľmi, v ktorom však v posledných dňoch prišlo k uvoľneniu.

Čína zníži clo na dovoz áut z 25 % na 15 %

Kalifornský elektrický sedan prichádza s pohonom všetkých kolies, dostupný bude v dvoch modeloch: All-Wheel Drive a Performance.

Tesla Model 3: Na stovke pod 4 sekundy

Pri SUV segmentu B sa ako hlavná výčitka často skloňuje fakt, že nedisponujú pohonom všetkých kolies. Neplatí to vo všetkých prípadoch. Testovanému modelu...

Test Hyundai Kona: Aký je život s exotom?

Na slovenský trh prichádza konkurencieschopný francúzsky hot-hatch i najmenší člen rodiny Renault so športovými ambíciami.

Mégane R.S. a Twingo GT: Štartuje predaj
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×