Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Dacia sa ponáhľala: Centimetre od nehody

TOP VIDEO
Šofér lacného rumunského sedanu ohromne riskoval, vo vysokom tempe obiehal napriek blížiacim sa autám v protismere.
6 príspevkov 15.05.2018 / Marek Pokrývka

Predbiehanie na okresnej ceste patrí v dnešnej prehustenej premávke k najnebezpečnejším situáciám. V snahe ušetriť nejaké sekundy vodiči často podcenia rýchlosť či vzdialenosť ostatných automobilov a výsledkom bývajú neraz čelné zrážky s fatálnymi následkami. Mnohí ďalší ľudia tragédii uniknú len o vlások. Niekedy je to čisté šťastie, inokedy za to môže duchaprítomnosť ostatných šoférov.

Šialené predbiehanie kamióna: To bolo tesné!

“Magor roka”, týmto označením počastovala slovenská polícia kamionistu, ktorý predviedol extrémne nebezpečný manéver. O jeho arogancii však svedčí aj ďalší detail.

Zábery ďalšej takejto situácie sa nedávno dostali na internet, vznikli v Rumunsku pomocou palubnej kamery. Hlavným aktérom videa je biela Dacia Logan. Evidentne sa veľmi ponáhľala, na dvojpruhovom asfalte si totiž prakticky vytvorila tretí jazdný prúd. Jej vodič obiehal vo vysokom tempe napriek blížiacim sa autám v protismere. Ostatní sa stiahli na krajnice, vďaka čomu medzi nimi „neriadená strela“ prešla bez ujmy. Od potenciálne smrteľnej nehody však posádku lacného sedanu domácej výroby delili len centimetre.


Najnovšie články
Citroën C5 Aircross prichádza na starý kontinent

Najväčšie plány má aktuálne Škoda Auto, ktorá už v Indii pôsobí. Vlani dodala zákazníkom na tamojšom trhu 17 400 vozidiel.

České automobilky investujú v Indii

Rumunská firma ACF Track vystrojila populárne SUV gumenými pásmi, hlavnou nevýhodou tejto úpravy je cena.

Dacia Duster ako tank do ťažkého terénu

K zníženiu dochádza po obchodnom spore medzi Trumpovou administratívou a čínskymi predstaviteľmi, v ktorom však v posledných dňoch prišlo k uvoľneniu.

Čína zníži clo na dovoz áut z 25 % na 15 %

Kalifornský elektrický sedan prichádza s pohonom všetkých kolies, dostupný bude v dvoch modeloch: All-Wheel Drive a Performance.

Tesla Model 3: Na stovke pod 4 sekundy

Pri SUV segmentu B sa ako hlavná výčitka často skloňuje fakt, že nedisponujú pohonom všetkých kolies. Neplatí to vo všetkých prípadoch. Testovanému modelu...

Test Hyundai Kona: Aký je život s exotom?

Na slovenský trh prichádza konkurencieschopný francúzsky hot-hatch i najmenší člen rodiny Renault so športovými ambíciami.

Mégane R.S. a Twingo GT: Štartuje predaj
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×