Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Borgward BX6 prichádza v sériovej verzii

Šestka vymenila konvenčne tvarovanú karosériu príbuzného za dynamickejšie telo s klesajúcou strechou a odlišným zadkom.
10 1 príspevok 15.05.2018 / Marek Pokrývka

Čínske investície vzkriesili v roku 2015 nemeckú značku Borgward, ktorá sa vrátila na scénu po dlhých desaťročiach. Oživená spoločnosť však okrem mena so svojim predchodcom nemá takmer nič spoločné. Jej hlavným zameraním sú SUV, čo prezentovali aj dva prototypy odhalené predvlani. Z oboch už momentálne existujú produkčné modely.

Borgward BX6 je pokrvným bratom skôr predstaveného typu BX5 10 fotografií v galérii Borgward BX6 je pokrvným bratom skôr predstaveného typu BX5 Zdroj: Borgward

V sériovej verzii prichádza typ BX6, ktorý dopĺňa už skôr uvedeného príbuzného menom BX5. Rovnako ako v prípade konceptov má dvojica mnoho spoločného. Šestka však konvenčne tvarovanú karosériu vymenila za dynamickejšie telo s klesajúcou strechou zaváňajúcou segmentom kupé-SUV a odlišným zadkom. Jeho tvarovanie trochu evokuje klasické sedany. Výsledkom je kontroverzný tvar, podobný ako pri nedávno prezentovanej štúdii Mercedes-Maybach Ultimate Luxury.

Interiér vozidla neprešiel žiadnymi zásadnými zmenami, podľa všetkého však disponuje menším priestorom na hlavu vzadu sediacich pasažierov i skromnejším objemom batožinového priestoru. Päťmiestny kokpit vyzerá na fotografiách moderne a pomerne kvalitne. Palubnej doske dominuje osempalcový displej, vybavenie obsahuje dvojzónovú klímu i štartovanie tlačidlom.

Borgward reinkarnoval kupé Isabella

Koncept má so svojím predkom spoločné akurát meno. Nejde o žiadne retro, jeho štvordverová karoséria má futuristický dizajn.

Sólovou pohonnou jednotkou je prepĺňaný dvojlitrový štvorvalec spaľujúci benzín, ktorý produkuje maximálny výkon 165 kW (224 k) a krútiaci moment 300 Nm. Spriahnutý je so šesťstupňovou automatickou prevodovkou a pohonom všetkých kolies. Napriek prioritne čínskemu zameraniu značky Borgward sa má model BX6 najprv objaviť v Južnej Amerike a na Strednom východe, spustenie predaja v európskych končinách zatiaľ zostáva otázne.


Najnovšie články
Test Renault Espace TCe 225: Dobré srdce

Moderné automobily sú plné asistenčných systémov, dostávajú sa už aj do najlacnejších modelov a čoskoro budú mnohé z nich povinnou výbavou. Používajú ich však...

Asistenčné systémy: Používajú ich vodiči?

Na záberoch zverejnených na sociálnych sieťach môžeme vidieť čierny a červený exemplár SUV, oba mali putovať do arabského sveta.

Cullinan: Prvé kusy už Rolls-Royce dodal

Manipulácia s odometrom je na Slovensku starým známym fenoménom, ktorý však mala z našej reality vymazať novela zákona z roku 2016. Podarilo sa jej to? Aká je...

Pravda o stáčaní km: 20 populárnych jazdeniek

Novinka má rozmermi tesne podliezť klasický Tiguan, predávať sa bude pravdepodobne výhradne na čínskom trhu.

Tharu: Volkswagen pripravuje ďalšie SUV

Omladená verzia SUV vyrábaného aj v Žiline prichádza s odlišnými svetlami, nárazníkmi či volantom. Hlavnou novinkou je sústava EcoDynamics+.

Kia Sportage: Bestseller prešiel faceliftom

Po minuloročnom uvedení na autosalóne v Šanghaji by malo SUV z francúzskej dielne koncom tohto roka zaútočiť aj na európske trhy. V čele útoku bude najsilnejší...

Citroën C5 Aircross prichádza na starý kontinent
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×