Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Modernizáciu podstúpi aj Charger Hellcat

Štvordverová americká strela dostane väčšie vstupy vzduchu a ešte zaujímavejší vzhľad s retro riešením reflektorov.
1 1 príspevok 13.05.2018 / Marek Pokrývka

V priebehu minulého týždňa tlačové oddelenie značky Dodge oznámilo, že plánuje omladiť svoj tradičný muscle car. Zmeny týkajúce sa typu Challenger naznačilo prostredníctvom fotografií zachytávajúcich druhý najsilnejší variant Hellcat. Takto označené vyhotovenie vyrába aj z príbuzného sedanu Charger, ktorý taktiež onedlho podstúpi modernizáciu.

Dodge Charger Hellcat môže oživiť prvok používaný v 60. rokoch

Rovnako ako spomínané kupé dostane štvordverová americká strela väčšie vstupy vzduchu. Namiesto extra otvorov v kapote však viac kyslíka zabezpečia kanály vedúce cez masku chladiča, čo odhaľuje prvotný záber. Okrem toho na ňom možno vidieť časť nárazníka a svetlometov. Práve tie sú zaujímavé, na obrázku totiž pôsobia dojmom grilu s horizontálnymi priečkami.

Dodge Challenger Hellcat čakajú zmeny

Na príchod omladeného svalovca upozorňuje výrobca dvojicou fotiek, ktoré zachytávajú donedávna najvýkonnejšiu verziu.

Siahli nebodaj dizajnéri po retro riešení reflektorov opticky skrytých vo vypnutom stave? Definitívne potvrdiť to nemožno, no zatiaľ všetky indície oživenie prvku používaného v 60. rokoch naznačujú. Charger by vďaka tomu mohol dostať ešte zaujímavejší vzhľad. O ďalších zmenách týkajúcich sa sedanu sa zatiaľ nehovorí, no pravdepodobne budú kopírovať Challenger.


Najnovšie články
Citroën C5 Aircross prichádza na starý kontinent

Najväčšie plány má aktuálne Škoda Auto, ktorá už v Indii pôsobí. Vlani dodala zákazníkom na tamojšom trhu 17 400 vozidiel.

České automobilky investujú v Indii

Rumunská firma ACF Track vystrojila populárne SUV gumenými pásmi, hlavnou nevýhodou tejto úpravy je cena.

Dacia Duster ako tank do ťažkého terénu

K zníženiu dochádza po obchodnom spore medzi Trumpovou administratívou a čínskymi predstaviteľmi, v ktorom však v posledných dňoch prišlo k uvoľneniu.

Čína zníži clo na dovoz áut z 25 % na 15 %

Kalifornský elektrický sedan prichádza s pohonom všetkých kolies, dostupný bude v dvoch modeloch: All-Wheel Drive a Performance.

Tesla Model 3: Na stovke pod 4 sekundy

Pri SUV segmentu B sa ako hlavná výčitka často skloňuje fakt, že nedisponujú pohonom všetkých kolies. Neplatí to vo všetkých prípadoch. Testovanému modelu...

Test Hyundai Kona: Aký je život s exotom?

Na slovenský trh prichádza konkurencieschopný francúzsky hot-hatch i najmenší člen rodiny Renault so športovými ambíciami.

Mégane R.S. a Twingo GT: Štartuje predaj
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×