Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Silnejšie BMW M2 dostáva diely M Performance

BMW s vyostrovaním malej em-dvojky ešte neskončilo. Prichádza s balíkom, ktorý kupé pripraví na tie najlepšie jazdné výkony.
18 6 príspevkov 13.05.2018 / Redakcia AUTO BILD

Bavori nedávno vyšli na povrch s vyostreným modelom M2 nesúcim prívlastok Competition. Vďaka tomuto balíku nedostanete silnejšie vyladený agregát, ale rovno celý motor, a to priamo z em-štvorky. Športovejší paket je rozpoznateľný aj navonok, no BMW sa rozhodlo ponúknuť zákazníkom možnosť byť ešte výnimočnejším.

Karbón nahradil štandardné materiály na mnohých miestach 18 fotografií v galérii Karbón nahradil štandardné materiály na mnohých miestach Zdroj: BMW

Príplatkový kit plný exteriérových a technologických vylepšení od divízie M Performance je určený pre tých najnáročnejších vodičov. Zahŕňa nekončené množstvo karbónových dielov, vrátane masky chladiča, predného i zadného spojleru či líšt prahov. Uhlíkové vlákna nájdeme aj na kapote, streche a kufri. Súčasťou paketu sú aj 19-palcové odľahčené disky, ktoré ušetria 3,2 kilogramu.

Motor ostal v pôvodnom stave, pribudli však účinnejšie brzdy či ešte tuhší podvozok, znižujúci em-dvojku o ďalších dvadsať milimetrov. K dispozícií je tiež vstavaná telemetria, ktorú je možno spárovať s mobilnou aplikáciou. Koľko budú vylepšenia stáť? To zatiaľ známe nie je.

BMW M2 Competition: Nástupca s novým srdcom

Bavorské kupé M2 odovzdáva štafetový kolík svojmu silnejšiemu modelu. Ten dostane do vienka niekoľko kozmetických úprav a turbo navyše.


Najnovšie články
Test Renault Espace TCe 225: Dobré srdce

Moderné automobily sú plné asistenčných systémov, dostávajú sa už aj do najlacnejších modelov a čoskoro budú mnohé z nich povinnou výbavou. Používajú ich však...

Asistenčné systémy: Používajú ich vodiči?

Na záberoch zverejnených na sociálnych sieťach môžeme vidieť čierny a červený exemplár SUV, oba mali putovať do arabského sveta.

Cullinan: Prvé kusy už Rolls-Royce dodal

Manipulácia s odometrom je na Slovensku starým známym fenoménom, ktorý však mala z našej reality vymazať novela zákona z roku 2016. Podarilo sa jej to? Aká je...

Pravda o stáčaní km: 20 populárnych jazdeniek

Novinka má rozmermi tesne podliezť klasický Tiguan, predávať sa bude pravdepodobne výhradne na čínskom trhu.

Tharu: Volkswagen pripravuje ďalšie SUV

Omladená verzia SUV vyrábaného aj v Žiline prichádza s odlišnými svetlami, nárazníkmi či volantom. Hlavnou novinkou je sústava EcoDynamics+.

Kia Sportage: Bestseller prešiel faceliftom

Po minuloročnom uvedení na autosalóne v Šanghaji by malo SUV z francúzskej dielne koncom tohto roka zaútočiť aj na európske trhy. V čele útoku bude najsilnejší...

Citroën C5 Aircross prichádza na starý kontinent
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×