Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Vantage V600: Ultimátna labutia pieseň

Exkluzívny rozlúčkový model má dvanásťvalec s výkonom 600 koní, manuálnu prevodovku a špecifický karbónový bodykit.
5 3 príspevky 10.05.2018 / Marek Pokrývka

Aston Martin vlani predstavil novú generáciu typu Vantage, ktorá prišla s kompletne odlišným dizajnom a technikou vychádzajúcou zo spolupráce s inžiniermi v Mercedes-AMG. Predchodca napriek tomu ešte celkom nevypadol z hry. Firma totiž uvádza verziu V600, ktorej meno odkazuje na model z 90. rokov. Pôjde o prísne limitovaný produkt z dielne divízie Q zameranej prioritne na individualizáciu.

Vzniknúť má celkovo 14 kusov, počty si pritom podelia karosárske verzie kupé a roadster 5 fotografií v galérii Vzniknúť má celkovo 14 kusov, počty si pritom podelia karosárske verzie kupé a roadster Zdroj: Aston Martin

Na rozdiel od rovnomenného predchodcu nie je základom novinky osemvalcový exemplár, ale variant V12 Vantage S. Výkon jeho srdca však bol posunutý z pôvodných 421 kW (573 k) na 441 kW. Ide o presne 600 koní, čo našepkáva už názov vozidla. Túto porciu spracúva výhradne sedemstupňová manuálna prevodovka.

Britská automobilka ráta s výrobou iba 14 kusov modelu V600, séria bude spravodlivo rozdelená medzi karosériu kupé a roadster. Navonok bude možné exkluzívne vyhotovenie spoznať podľa kompletne prepracovanej karbónovej karosérie so špecificky tvarovanou maskou chladiča, prednou kapotou s perforovanou časťou namiesto pôvodných žiabier i odlišnými nárazníkmi. Výmenu absolvovali tiež disky kolies.

Aston Martin DBS čaká znovuzrodenie

Britský výrobca si odhalenie novej vlajkovej lode naplánoval na júnový termín, súčasťou názvu bude označenie Superleggera.

Ultimátna labutia pieseň predchádzajúceho typu Vantage má aj nové športové sedadlá, obklady tvorené karbónom a hliníkom či radiacu páku vytvorenú z jedného kusa kovu. Interiér má dýchať exkluzivitou. Nie je známe, koľko za ňu záujemcovia zaplatia. Určite to však nebude lacné. Firma už prijíma objednávky, dodanie áut je naplánované na tretí štvrťrok.


Najnovšie články
Test Renault Espace TCe 225: Dobré srdce

Moderné automobily sú plné asistenčných systémov, dostávajú sa už aj do najlacnejších modelov a čoskoro budú mnohé z nich povinnou výbavou. Používajú ich však...

Asistenčné systémy: Používajú ich vodiči?

Na záberoch zverejnených na sociálnych sieťach môžeme vidieť čierny a červený exemplár SUV, oba mali putovať do arabského sveta.

Cullinan: Prvé kusy už Rolls-Royce dodal

Manipulácia s odometrom je na Slovensku starým známym fenoménom, ktorý však mala z našej reality vymazať novela zákona z roku 2016. Podarilo sa jej to? Aká je...

Pravda o stáčaní km: 20 populárnych jazdeniek

Novinka má rozmermi tesne podliezť klasický Tiguan, predávať sa bude pravdepodobne výhradne na čínskom trhu.

Tharu: Volkswagen pripravuje ďalšie SUV

Omladená verzia SUV vyrábaného aj v Žiline prichádza s odlišnými svetlami, nárazníkmi či volantom. Hlavnou novinkou je sústava EcoDynamics+.

Kia Sportage: Bestseller prešiel faceliftom

Po minuloročnom uvedení na autosalóne v Šanghaji by malo SUV z francúzskej dielne koncom tohto roka zaútočiť aj na európske trhy. V čele útoku bude najsilnejší...

Citroën C5 Aircross prichádza na starý kontinent
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×