Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

BMW M5 Competition: 625 koní oficiálne

Mníchovský sedan na stovku zrýchli za 3,3 sekundy, okrem posilneného osemvalca má aj upravený podvozok s menšou svetlou výškou a tuhšími komponentmi.
20 3 príspevky 11.05.2018 / Marek Pokrývka

Prvé exempláre nového BMW M5 sa síce len nedávno začali objavovať na cestách, no automobilka sa už svoj supersedan rozhodla trochu okoreniť. Prichystala si preň balík Competition. Informácie o tomto ostrejšom variante vyplávali na povrch pred pár dňami, zverejnil ich jeden z budúcich majiteľov vozidla. Teraz prichádza vozidlo oficiálne.

Najväčšie zmeny sa tu odohrali pod kapotou, drobné odlišnosti si však možno všimnúť aj na karosérii či v interiéri 20 fotografií v galérii Najväčšie zmeny sa tu odohrali pod kapotou, drobné odlišnosti si však možno všimnúť aj na karosérii či v interiéri Zdroj: BMW

Základným bodom programu je zvýšenie výkonu. Bavor má svoj prepĺňaný osemvalec naladený na 460 kW, čo je v prepočte 625 koní. Krútiaci moment si zachoval vrchol na úrovni 750 Nm. Mníchovský sedan zrýchli vo verzii Competition na stovku za 3,3 sekundy a tempo 200 km/h dosiahne 10,8 s od štartu. Tieto čísla potvrdzujú hodnoty publikované zákazníkom. BMW hovorí aj o odlišnom uchytení motora, ktoré má ešte skrátiť jeho odozvu na plyn.

Tuhšie uloženia sa objavili aj na podvozok em-päťky, ktorý okrem toho absolvoval viacero ďalších zásahov. Svetlá výška klesla o 7 milimetrov. Pružiny sú o 10 percent tvrdšie a vzadu je väčší stabilizátor. Ostrejšiemu charakteru automobilu boli prispôsobené aj adaptívne tlmiče.

BMW radu 3: Ako sa zmení bestseller?

Ešte v tomto roku začne z výrobných liniek vychádzať nové trojkové BMW, prvýkrát aj s elektrickým pohonom a M dieselom. Ako zmeny plánuje BMW vo svojom plnokrvníkovi?

Ako sme už mohli vidieť, z vizuálneho hľadiska sa tento model od štandardu výrazne neodlišuje. Disponuje vlastným dizajnom 20-palcových kovaných diskov kolies a balíkom čiernych detailov zahŕňajúcim okrem masky chladiča aj koncovky ladeného výfuku či logo M5 Competition. V interiéri ho nájdeme na displeji infotainmentu, inak sa zmenili len koberčeky a bezpečnostné pásy. Cenu takto vybaveného BMW zatiaľ nepoznáme.


Najnovšie články
Citroën C5 Aircross prichádza na starý kontinent

Najväčšie plány má aktuálne Škoda Auto, ktorá už v Indii pôsobí. Vlani dodala zákazníkom na tamojšom trhu 17 400 vozidiel.

České automobilky investujú v Indii

Rumunská firma ACF Track vystrojila populárne SUV gumenými pásmi, hlavnou nevýhodou tejto úpravy je cena.

Dacia Duster ako tank do ťažkého terénu

K zníženiu dochádza po obchodnom spore medzi Trumpovou administratívou a čínskymi predstaviteľmi, v ktorom však v posledných dňoch prišlo k uvoľneniu.

Čína zníži clo na dovoz áut z 25 % na 15 %

Kalifornský elektrický sedan prichádza s pohonom všetkých kolies, dostupný bude v dvoch modeloch: All-Wheel Drive a Performance.

Tesla Model 3: Na stovke pod 4 sekundy

Pri SUV segmentu B sa ako hlavná výčitka často skloňuje fakt, že nedisponujú pohonom všetkých kolies. Neplatí to vo všetkých prípadoch. Testovanému modelu...

Test Hyundai Kona: Aký je život s exotom?

Na slovenský trh prichádza konkurencieschopný francúzsky hot-hatch i najmenší člen rodiny Renault so športovými ambíciami.

Mégane R.S. a Twingo GT: Štartuje predaj
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×