Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Mustang JackHammer ponúkne až 710 koní

Základom mechanickej kúry bola inštalácia kompresora, okrem vyladeného motora disponuje Ford nastaviteľným pružením či odvetrávanou kapotou.
2 5 príspevkov 08.05.2018 / Marek Pokrývka

V priebehu minulého roka podstúpil Ford Mustang plastickú operáciu, ktorej súčasťou boli aj technické zásahy. Osemvalcový model GT dostal v rámci nich vyšší výkon. Ten však nemusí stačiť každému, preto sú tu tuneri ako napríklad Roush. Táto americká firma prináša upravený model po facelite medzi prvými. Pokrstila ho slovom JackHammer, čo v preklade znamená zbíjačka.

Roush zdvíha výkon modelu Mustang GT o poriadny kus vyššie 2 fotografie v galérii Roush zdvíha výkon modelu Mustang GT o poriadny kus vyššie Zdroj: Roush

Základom mechanickej kúry bola inštalácia kompresora R2650, vďaka ktorému vozidlo ponúkne až 710 koní. Päťlitrový osemvalec má špičkové parametre 522 kW (710 k) a 830 Nm. Ich dosiahnutie nebolo len vecou prepĺňania, zmenený je tiež výfuk či riadiaca jednotka. Napriek pomerne výraznej zmene techniky dáva firma záruku na 5 rokov alebo 60-tisíc míľ (necelých 100-tisíc kilometrov).

Ford Mustang Bullitt príde aj do Európy

Modrý ovál ukázal osemvalcové kupé na výstavisku Palexpo. Oproti americkej verzii je trochu slabšie, nejde však o žiaden zásadný rozdiel.

Okrem vyladeného motora disponuje Ford nastaviteľným pružením s tuhšou charakteristikou, čiernymi 20-palcovými ráfikmi vlastnej výroby a špičkovými pneumatikami Continental. Tmavé disky nie sú jediným vizuálnym špecifikom, rovnakú farbu majú aj ďalšie detaily na karosérii. Tá sa vyznačuje odvetrávanou kapotou, preštylizovanou maskou chladiča a nárazníkom či decentným zadným spojlerom spolu s difúzorom. Cenu kompletného balíka firma nezverejnila.


Najnovšie články
Test Renault Espace TCe 225: Dobré srdce

Moderné automobily sú plné asistenčných systémov, dostávajú sa už aj do najlacnejších modelov a čoskoro budú mnohé z nich povinnou výbavou. Používajú ich však...

Asistenčné systémy: Používajú ich vodiči?

Na záberoch zverejnených na sociálnych sieťach môžeme vidieť čierny a červený exemplár SUV, oba mali putovať do arabského sveta.

Cullinan: Prvé kusy už Rolls-Royce dodal

Manipulácia s odometrom je na Slovensku starým známym fenoménom, ktorý však mala z našej reality vymazať novela zákona z roku 2016. Podarilo sa jej to? Aká je...

Pravda o stáčaní km: 20 populárnych jazdeniek

Novinka má rozmermi tesne podliezť klasický Tiguan, predávať sa bude pravdepodobne výhradne na čínskom trhu.

Tharu: Volkswagen pripravuje ďalšie SUV

Omladená verzia SUV vyrábaného aj v Žiline prichádza s odlišnými svetlami, nárazníkmi či volantom. Hlavnou novinkou je sústava EcoDynamics+.

Kia Sportage: Bestseller prešiel faceliftom

Po minuloročnom uvedení na autosalóne v Šanghaji by malo SUV z francúzskej dielne koncom tohto roka zaútočiť aj na európske trhy. V čele útoku bude najsilnejší...

Citroën C5 Aircross prichádza na starý kontinent
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×