Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Cullinan sa opäť prevádza mimo asfaltu

VIDEO
Na čerstvých záberoch zdoláva luxusný obor popri piesočných dunách aj zasnežené kopce, debut sa odohrá už čoskoro.
1 02.05.2018 / Marek Pokrývka

Rolls-Royce onedlho predstaví svoje prvé SUV, ktoré pomenuje Cullinan po najväčšom objavenom diamante histórie. O vozidle pravidelne informuje už dlhé mesiace. Nedávno automobilka zverejnila video zachytávajúce maskovaný prototyp na dubajskej púšti, teraz prináša ďalší spot. Na ňom sa okrem asfaltu vozidlo opäť predvádza aj mimo neho.

Rolls-Royce Cullinan bude prvou štvorkolkou anglickej značky

Popri veľkých piesočných dunách zdoláva na čerstvých záberoch luxusný obor aj zasnežené kopce, na ktorých naznačuje schopnosť jazdiť dverami napred. Vidieť môžeme tiež jazdu po kamennej cestičke. Dynamickým videom sa snaží Goodwood dokázať, že ich pripravovaný produkt bude skutočne možné vziať aj do drsnejších podmienok než sú štrkom vysypané príjazdy k luxusným vilám.

Rolls-Royce Cullinan sa piesku nezľakne

Spot ukazuje státisícový koč v doposiaľ nevídanom svetle: skúšala sa odolnosť voči horúcej klíme, ale najmä schopnosti pohonu.

Už vopred je jasné, že Cullinan bude stáť na rovnakom hliníkovom základe ako Phantom. Pravdepodobne od neho prevezme aj pohonnú jednotku. Zásadným rozdielom má byť prítomnosť pohonu oboch náprav, pre značku Rolls-Royce pôjde o prvotinu. Na konkrétne detaily asi nebudeme dlho čakať. Debut najluxusnejšieho SUV sveta sa odohrá už čoskoro, dátumom premiéry má byť 10. máj.


Najnovšie články
VW je naďalej európskou trhovou jednotkou

Automobilke Hyundai sa na poli SUV darí, Tucson patrí medzi predajné hviezdy aj na Slovensku, Santa Fe dostáva novú generáciu. Teraz Kórea do ohňa prilieva...

Jazda s SUV Hyundai: Nástup silnej trojice

Japonské vozidlo dostalo početnú sadu prvkov vyrobených z uhlíkových vlákien, úprava vyjde na približne 10-tisíc eur.

Larte Design: Karbónový šat pre kupé Q60

Slováci stále kupujú nové autá, v júni však predaj mierne klesol. Medzi osobnými autami stále dominuje tradičná trojica Škoda, VW a Hyundai.

Slováci stále najviac obľubujú Škodu

Po druhej generácii elektromobilu Nissan absolvovala testy dvojica noviniek Ford a Volvo, obe získali perfektné hodnotenia.

Euro NCAP: Päť hviezd pre Focus aj XC40

Hoci emisná aféra stojí Volkswagen nemalé peniaze, jeho víťazné ťaženie to nezastavilo. V prvom polroku zlomil svoj predchádzajúci rekord v počte predaných áut.

VW má za sebou rekordný polrok

Britský superšport poháňa 3,5-litrový šesťvalec Ford EcoBoost, automobilka hovorí o maxime na úrovni 404 kW (550 k).

Noble M500: Angličan s americkým srdcom
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×