Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Volkswagen ukázal svoju elektrickú strelu

Prototyp postavený na svetoznáme preteky do vrchu Pikes Peak má byť na stovke rýchlejšie než monopost Formuly 1.
6 2 príspevky 26.04.2018 / Marek Pokrývka

Wolfsburg sa aktuálne všemožne snaží zmazať následky svojho emisného škandálu a jednou z ciest je intenzívny vývoj elektromobilov. Prostredníctvom konceptov už nemecký gigant načrtol celú rodinu vozidiel spojených písmenami I.D. a pohonom s nulovými lokálnymi emisiami. Jej najnovší člen nesie prívlastok Pikes Peak, čo je názov jedného z najnáročnejších podujatí vo svete motoršportu.

Volkswagen I.D. Pikes Peak má už za sebou testovacie kolá 6 fotografií v galérii Volkswagen I.D. Pikes Peak má už za sebou testovacie kolá Zdroj: Volkswagen

Volkswagen už pár mesiacov dozadu ohlásil, že na svetoznáme preteky do vrchu plánuje vyslať extrémny stroj na batérie. Svoju elektrickú strelu teraz ukázal. Prototyp postavený výsostne na svetoznáme preteky do vrchu dostal podobu placky so sklenenou kupolou a obrovskými aerodynamickými prvkami. Prúdeniu vzduchu je podriadený každý centimeter karosérie. Dizajnovo veľmi niet o čom hovoriť, diódové svetlomety však odkazujú na ostatných členov chystanej elektrickej línie.

VW mieri na Pikes Peak s elektromobilom

Za volant elektrického špeciálu s obrovskými aerodynamickými prvkami sa posadí Romain Dumas, víťaz Le Mans z roku 2016.

Pod karosériou I.D. Pikes Peak sa skrýva pohon, ktorý dosahuje výkon 500 kW (680 k) a krútiaci moment 650 Nm. Hmotnosť vozidla je pritom iba 1 100 kilogramov. Výsledkom je schopnosť za 2,25 sekundy zrýchliť z 0 na 100 km/h, podľa výrobcu má byť prototyp na stovke rýchlejšie než monopost Formuly 1. Zvládnuť jeho silu bude musieť profesionálny francúzsky pilot Romain Dumas. Už trikrát na slávnom vrchu zvíťazil, teraz bude nepochybne chcieť ďalší zárez na pažbe.


Najnovšie články
Citroën C5 Aircross prichádza na starý kontinent

Najväčšie plány má aktuálne Škoda Auto, ktorá už v Indii pôsobí. Vlani dodala zákazníkom na tamojšom trhu 17 400 vozidiel.

České automobilky investujú v Indii

Rumunská firma ACF Track vystrojila populárne SUV gumenými pásmi, hlavnou nevýhodou tejto úpravy je cena.

Dacia Duster ako tank do ťažkého terénu

K zníženiu dochádza po obchodnom spore medzi Trumpovou administratívou a čínskymi predstaviteľmi, v ktorom však v posledných dňoch prišlo k uvoľneniu.

Čína zníži clo na dovoz áut z 25 % na 15 %

Kalifornský elektrický sedan prichádza s pohonom všetkých kolies, dostupný bude v dvoch modeloch: All-Wheel Drive a Performance.

Tesla Model 3: Na stovke pod 4 sekundy

Pri SUV segmentu B sa ako hlavná výčitka často skloňuje fakt, že nedisponujú pohonom všetkých kolies. Neplatí to vo všetkých prípadoch. Testovanému modelu...

Test Hyundai Kona: Aký je život s exotom?

Na slovenský trh prichádza konkurencieschopný francúzsky hot-hatch i najmenší člen rodiny Renault so športovými ambíciami.

Mégane R.S. a Twingo GT: Štartuje predaj
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×