Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Radarom ukazoval prostredník: Tvrdý trest

TOP VIDEO
Vulgárne gestá na cestách nie sú tolerované, avšak z času na čas sa vyskytnú. Zdá sa, že pozor si treba dávať aj na to, čo ukazujete do kamier rôznych kontrolných systémov. Britskému vodičovi sa jeho zábavka vypomstila.
9 príspevkov 26.04.2018 / Filip Kadlečík

Timothy Hill (67) za volantom zjavne nepatrí k pokojným vodičom. Napriek zrelému veku a solídnej kariére, po ktorej sa dostal až na pozíciu šéfa nemenovanej spoločnosti, si v aute totiž dovoľuje poriadne odvážne a neslušné veci. Medzi jeho záľubu zjavne patrí ukazovanie vztýčeného prostredníka smerom k policajným radarom.

Zariadenia mužov zákona v priebehu jedného mesiaca Hilla trikrát odfotili s tým, že im ukazoval medzinárodne známe neslušné gesto. Žiadna pokuta za rýchlosť však po fotke nenasledovala. Ako je to možné? Polícia zistila, že Timothy mal na svojom luxusnom SUV namontovanú zakázanú rušičku radarov. Vďaka nej mohol po diaľnici A19 uháňať beztrestne a prakticky ľubovolným tempom.

Iróniou osudu je, že polícia z okresu North Yorkshire by si zariadenie pravdepodobne nevšimla, ak by na seba pán Hill usilovne neupozorňoval. Nepomohol si ani tým, že hneď ako sa dozvedel, že ho muži zákona majú v hľadáčiku, zariadenie zo svojho auta vymontoval a hodil do potoka za svojim domom.

Autá polície: Niektoré jej závidia aj boháči

V garážach poriadkových zložiek nájdeme aj klenoty. Všetky štáty zatienil Dubaj, ktorý investoval do modelov Aston Martin, Bugatti či Lamborghini.

Za svoje nedbalé správanie ho stihol možno až príliš tvrdý trest. Súdy ho poslali za mreže, kde strávi najbližších osem mesiacov. Podľa mužov zákona ide o prísny, no zároveň exemplárny trest. Rušičky radarov sú nelegálne samé o sebe. Polícia nezabudla dodať, že ak na seba chcete strhnúť jej pozornosť, ukazovanie prostredníka do jej kamier je tým najlepším spôsobom. Nie vždy to však môže dopadnúť dobre, presvedčil sa o tom aj 67-ročný Timothy Hill.


Najnovšie články
Citroën C5 Aircross prichádza na starý kontinent

Najväčšie plány má aktuálne Škoda Auto, ktorá už v Indii pôsobí. Vlani dodala zákazníkom na tamojšom trhu 17 400 vozidiel.

České automobilky investujú v Indii

Rumunská firma ACF Track vystrojila populárne SUV gumenými pásmi, hlavnou nevýhodou tejto úpravy je cena.

Dacia Duster ako tank do ťažkého terénu

K zníženiu dochádza po obchodnom spore medzi Trumpovou administratívou a čínskymi predstaviteľmi, v ktorom však v posledných dňoch prišlo k uvoľneniu.

Čína zníži clo na dovoz áut z 25 % na 15 %

Kalifornský elektrický sedan prichádza s pohonom všetkých kolies, dostupný bude v dvoch modeloch: All-Wheel Drive a Performance.

Tesla Model 3: Na stovke pod 4 sekundy

Pri SUV segmentu B sa ako hlavná výčitka často skloňuje fakt, že nedisponujú pohonom všetkých kolies. Neplatí to vo všetkých prípadoch. Testovanému modelu...

Test Hyundai Kona: Aký je život s exotom?

Na slovenský trh prichádza konkurencieschopný francúzsky hot-hatch i najmenší člen rodiny Renault so športovými ambíciami.

Mégane R.S. a Twingo GT: Štartuje predaj
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×