Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Najkrajší interiér v aute: Ktorému modelu patrí?

FOTO
Interiér, jeho kvalita, vypracovanie a ergonómia sú jednou z kľúčových vlastností automobilu. Pri kúpe potenciálnych majiteľov neraz ovplyvňuje viac než deklarovaná spotreba či jazdné parametre. Ktoré autá ho majú úplne najlepší?
41 34 príspevkov 26.04.2018 / Filip Kadlečík

Americký magazín Wards Auto už tradične zverejnil rebríček top desiatich interiérov automobilov za uplynulý rok. Len pripomenieme, že minulý rok prestížnemu zoznamu kraľoval Lexus LC, vysoko sa umiestnila aj Alfa Romeo Giulia, Bentley Bentayga či zámorský automobil Buick LaCrosse. “Top Ten” uzatváralo Subaru Impreza.

Čakali by ste v tomto zozname len luxusné limuzíny? To by ste sa prerátali, nájde sa tu aj množstvo pomerne bežných automobilov 41 fotografií v galérii Čakali by ste v tomto zozname len luxusné limuzíny? To by ste sa prerátali, nájde sa tu aj množstvo pomerne bežných automobilov Zdroj: AUTO BILD

Tento rok rebríček obsadil úplne iné automobily. Odborníci ich vyberali spomedzi 40-tich nominovaných kabín nových vozidiel. Podľa Wards Auto sú top trendmi roka 2018 používanie netradičných materiálov a digitalizácia interiéru. Od prístrojovky cez panel klimatizácie sa už dnes do virtuálnej podoby transformuje takmer všetko.

Najhorúcejšou farbou roka vraj má byť červená, ktorá sa čoraz častejšie dostáva i do interiérov menej luxusných typov. Z desiatky najlepších automobilov kabínu zahalenú do červenej kože ako opciu ponúka až šestica. Z materiálov prekvapuje napríklad využitie magnézia či tradičných techník spracovania látky, ktoré sa objavili vo vlajkovej lodi Lexusu.


>>> Kompletný prehľad interiérov nájdete v galérii <<<


Mimochodom, očakávali sme, že za inovatívny prístup by prvú pozíciu tohto rebríčka mohol obsadiť práve Lexus LS. Víťaz však disponuje podstatne jednoduchším interiérom a stojí niekoľkonásobne menej. Na prvej priečke sa totiž najbližší rok bude vyhrievať americký Chevrolet Equinox. Nečakané líderstvo sme najskôr nevedeli pochopiť, experti z Wards Auto ho však vysvetlili pomerne detailne.

Desať najlepších interiérov nových áut

Odborníci hodnotili vnútorné priestory vozidiel podľa množstva kritérií, okrem materiálov či ergonómie neobišli ani pomer ceny a kvality.

Pre mnohých bude podobným prekvapením aj fakt, že druhé a tretie miesto je rovnako rezervované pre SUV. Druhá skončila kórejská Kona a tretie japonské Infiniti QX50. Aj tento fakt reflektuje, na ktoré modely sa automobilky pri poctivej tvorbe interiéru sústredia najviac. Športovo-úžitkové autá sú dnes jednoducho trendom, ktorý valcuje čokoľvek mu príde do cesty. Kompletné poradie aj s detailnými fotografiami nájdete vo veľkej galérii. Súhlasíte s finálnym poradím, alebo vám v ňom nejaký model chýba?


Najnovšie články
Citroën C5 Aircross prichádza na starý kontinent

Najväčšie plány má aktuálne Škoda Auto, ktorá už v Indii pôsobí. Vlani dodala zákazníkom na tamojšom trhu 17 400 vozidiel.

České automobilky investujú v Indii

Rumunská firma ACF Track vystrojila populárne SUV gumenými pásmi, hlavnou nevýhodou tejto úpravy je cena.

Dacia Duster ako tank do ťažkého terénu

K zníženiu dochádza po obchodnom spore medzi Trumpovou administratívou a čínskymi predstaviteľmi, v ktorom však v posledných dňoch prišlo k uvoľneniu.

Čína zníži clo na dovoz áut z 25 % na 15 %

Kalifornský elektrický sedan prichádza s pohonom všetkých kolies, dostupný bude v dvoch modeloch: All-Wheel Drive a Performance.

Tesla Model 3: Na stovke pod 4 sekundy

Pri SUV segmentu B sa ako hlavná výčitka často skloňuje fakt, že nedisponujú pohonom všetkých kolies. Neplatí to vo všetkých prípadoch. Testovanému modelu...

Test Hyundai Kona: Aký je život s exotom?

Na slovenský trh prichádza konkurencieschopný francúzsky hot-hatch i najmenší člen rodiny Renault so športovými ambíciami.

Mégane R.S. a Twingo GT: Štartuje predaj
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×