Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Devel Sixteen: 5 000 koní prvýkrát na ceste

VIDEO
Na opustenej púštnej asfaltke je tempo akcelerácie šialeného stroja veľmi slušné, nešlo však ani zďaleka o jeho maximum.
8 príspevkov 25.04.2018 / Marek Pokrývka

Koncom roka 2013 spôsobil na dubajskom autosalóne slušné haló projekt Devel Sixteen, ktorý prezentoval viacero ťažko uveriteľných parametrov. Tým základným bol výkon 5 000 koní. Napriek údajom z ríše sci-fi a nehodnovernému spracovaniu nešlo len o výkrik do tmy, vlani v novembri sa na rovnakom mieste ukázala evolučná verzia beštie. Teraz sa prvýkrát predvádza na ceste.

Autori šialeného stroja zverejnili krátke video, na ktorom ich dielo zrýchľuje na opustenej púštnej asfaltke. Tempo akcelerácie je veľmi slušné. Kupé poháňané 12,3-litrovým motorom V16 s kvartetom turbodúchadiel pri rozjazde zachrochtá a rýchlo začína miznúť v diaľke. Nešlo však ani zďaleka o jeho maximum. Devel uvádza, že vozidlo išlo na nízky plniaci tlak a iba 20% plynu!

Devel Sixteen: Prekoná všetky rekordy?

Zábery populárneho automobilového nadšenca ukazujú dva exempláre vylepšeného hyperšportu, ale aj neohlásený šesťkolesový off-road.

Sme skutočne zvedaví, ako bude vyzerať kanonáda modelu Sixteen naplno. Najmä z hľadiska transferu extrémnej sily na cestu. Preniesť päťtisíc koní efektívne a nezmeniť pritom pneumatiky na prach bude určite náročné. Ak je vôbec celý projekt reálny... Napriek videu zobrazujúcemu auto v pohybe stále zostáva tieň pochybností o tom, či sa realizácie monštra naozaj dožijeme.


Najnovšie články
Citroën C5 Aircross prichádza na starý kontinent

Najväčšie plány má aktuálne Škoda Auto, ktorá už v Indii pôsobí. Vlani dodala zákazníkom na tamojšom trhu 17 400 vozidiel.

České automobilky investujú v Indii

Rumunská firma ACF Track vystrojila populárne SUV gumenými pásmi, hlavnou nevýhodou tejto úpravy je cena.

Dacia Duster ako tank do ťažkého terénu

K zníženiu dochádza po obchodnom spore medzi Trumpovou administratívou a čínskymi predstaviteľmi, v ktorom však v posledných dňoch prišlo k uvoľneniu.

Čína zníži clo na dovoz áut z 25 % na 15 %

Kalifornský elektrický sedan prichádza s pohonom všetkých kolies, dostupný bude v dvoch modeloch: All-Wheel Drive a Performance.

Tesla Model 3: Na stovke pod 4 sekundy

Pri SUV segmentu B sa ako hlavná výčitka často skloňuje fakt, že nedisponujú pohonom všetkých kolies. Neplatí to vo všetkých prípadoch. Testovanému modelu...

Test Hyundai Kona: Aký je život s exotom?

Na slovenský trh prichádza konkurencieschopný francúzsky hot-hatch i najmenší člen rodiny Renault so športovými ambíciami.

Mégane R.S. a Twingo GT: Štartuje predaj
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×