Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Continental vám skontroluje pneumatiky

Chcete si nechať skontrolovať pneumatiky bez toho, aby ste museli navštíviť pneuservis? Continental ponúkne slovenským motoristom kontrolu v rámci svojho prieskumu.
25.04.2018 / TASR

Výrobca pneumatík Continental tento týždeň na piatich čerpacích staniciach spoločnosti Shell na Slovensku bude kontrolovať v rámci prieskumu "Vision Zero Roadshow" stav pneumatík motorových vozidiel, a to najmä hĺbku ich dezénu a tlak vzduchu v pneumatikách.

"Za oddelenie bezpečnosť cestnej premávky môžem povedať, že bezpečnosť cestnej premávky sa skladá z troch základných faktorov, a to sú podmienky, prostriedky, na ktorých po ceste jazdíme, a samotní vodiči. My sa ľudskému faktoru (vodičom) dlhodobo venujeme, ale nemôžeme zabúdať, že aj podmienky sú veľmi dôležité," uviedol riaditeľ oddelenia pre bezpečnosť cestnej premávky (BECEP) Ministerstva dopravy a výstavby (MDV) SR Milan Troška.

Kvíz: Poznáte dôležité fakty o pneumatikách?

Pneumatiky sú pre bezpečnosť vozidla kľúčové. Viete, čo všetko je dôležité? Otestujte sa!

"Vieme všetci, že pneumatiky sú jediný kontakt vozidla s vozovkou. Apelujeme preto na vodičov, aby sa pneumatikám nevenovali iba dvakrát za rok, pri ich prezúvaní za zimné a naopak," zdôraznil. Vodiči by si podľa Trošku mali častejšie kontrolovať tlak v pneumatikách a mali by venovať pozornosť aj hĺbke dezénu.

Vision Zero je podľa Juraja Ižvolta, riaditeľa divízie marketingovej komunikácie Continental, jedným z projektov, ktorý podporuje zvyšovanie bezpečnosti na cestách. "Naším cieľom sú nielen žiadne úmrtia, ale nakoniec aj žiadne nehody na cestách," doplnil.

(TASR)


Najnovšie články
Citroën C5 Aircross prichádza na starý kontinent

Najväčšie plány má aktuálne Škoda Auto, ktorá už v Indii pôsobí. Vlani dodala zákazníkom na tamojšom trhu 17 400 vozidiel.

České automobilky investujú v Indii

Rumunská firma ACF Track vystrojila populárne SUV gumenými pásmi, hlavnou nevýhodou tejto úpravy je cena.

Dacia Duster ako tank do ťažkého terénu

K zníženiu dochádza po obchodnom spore medzi Trumpovou administratívou a čínskymi predstaviteľmi, v ktorom však v posledných dňoch prišlo k uvoľneniu.

Čína zníži clo na dovoz áut z 25 % na 15 %

Kalifornský elektrický sedan prichádza s pohonom všetkých kolies, dostupný bude v dvoch modeloch: All-Wheel Drive a Performance.

Tesla Model 3: Na stovke pod 4 sekundy

Pri SUV segmentu B sa ako hlavná výčitka často skloňuje fakt, že nedisponujú pohonom všetkých kolies. Neplatí to vo všetkých prípadoch. Testovanému modelu...

Test Hyundai Kona: Aký je život s exotom?

Na slovenský trh prichádza konkurencieschopný francúzsky hot-hatch i najmenší člen rodiny Renault so športovými ambíciami.

Mégane R.S. a Twingo GT: Štartuje predaj
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×