Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Audi Q8: Debut vlajkového SUV prichádza

Dátum premiéry štyri kruhy neprezradili, teoretickou možnosťou je odhalenie na pôde pekinského autosalóna v najbližších dňoch.
4 1 príspevok 24.04.2018 / Marek Pokrývka

Na sklonku roka 2016 potvrdil Ingolstadt dlhšie kolujúce klebety o príprave kráľa svojej rodiny športovo-úžitkových vozidiel. Krátko na to mu dal na detroitskom autosalóne meno a prostredníctvom konceptu načrtol jeho podobu. Vozidlo nesúce štítok Q8 sa odvtedy viackrát objavilo na verejnosti. Naposledy v januári, kedy sa ho podarilo odfotiť prakticky bez maskovania. Kompletnú podobu novinky možno spoznáme už čoskoro.

Prostredníctvom fotiek naznačilo Audi siluetu typu Q8 4 fotografií v galérii Prostredníctvom fotiek naznačilo Audi siluetu typu Q8 Zdroj: Audi

Audi zverejnilo viacero obrázkov naznačujúcich, že debut vlajkového SUV tejto značky prichádza. Dátum premiéry zatiaľ štyri kruhy neprezradili. Teoretickou možnosťou je odhalenie na pôde pekinského autosalóna v najbližších dňoch, dobre informované zdroje však hovoria čosi iné. Z vozidla podľa nich spadne plachta v júni počas súkromného podujatia v Šanghaji.

Audi Q8: SUV-kupé z Bratislavy prezradené

Na čerstvých fotkách má dynamicky tvarovaný súrodenec typu Q7 fóliou prelepené len označenia a centrálnu časť zadných svetiel.

Bez ohľadu na dátum premiéry je jasné, že výroby Audi Q8 bude prebiehať v Bratislave. Novinka má byť technicky úzko spriaznená s typom Q7. Od neho sa však odlíši podstatne ostrejším dizajnom a klesajúcou strechou, vďaka ktorej ju možno označiť za SUV-kupé. Tieto línie môžeme vidieť vďaka výraznej reflexnej páske aj na aktuálnych oficiálnych fotkách. Konkrétnejšie detaily však zábery neprezrádzajú, viac sa možno dozvieme už v najbližších dňoch.


Najnovšie články
Citroën C5 Aircross prichádza na starý kontinent

Najväčšie plány má aktuálne Škoda Auto, ktorá už v Indii pôsobí. Vlani dodala zákazníkom na tamojšom trhu 17 400 vozidiel.

České automobilky investujú v Indii

Rumunská firma ACF Track vystrojila populárne SUV gumenými pásmi, hlavnou nevýhodou tejto úpravy je cena.

Dacia Duster ako tank do ťažkého terénu

K zníženiu dochádza po obchodnom spore medzi Trumpovou administratívou a čínskymi predstaviteľmi, v ktorom však v posledných dňoch prišlo k uvoľneniu.

Čína zníži clo na dovoz áut z 25 % na 15 %

Kalifornský elektrický sedan prichádza s pohonom všetkých kolies, dostupný bude v dvoch modeloch: All-Wheel Drive a Performance.

Tesla Model 3: Na stovke pod 4 sekundy

Pri SUV segmentu B sa ako hlavná výčitka často skloňuje fakt, že nedisponujú pohonom všetkých kolies. Neplatí to vo všetkých prípadoch. Testovanému modelu...

Test Hyundai Kona: Aký je život s exotom?

Na slovenský trh prichádza konkurencieschopný francúzsky hot-hatch i najmenší člen rodiny Renault so športovými ambíciami.

Mégane R.S. a Twingo GT: Štartuje predaj
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×