Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Pagani Huayra: Off-road z ríše fantázie

Bez zveličovania môžeme tvrdiť, že Huayra prinúti každého automobilového nadšenca nechať na nej zrak. V prípade, že by uzrel svetlo sveta návrh jej terénnej podoby, otáčali by sa všetci okoloidúci.
1 24.04.2018 / Redakcia AUTO BILD

Predstavivosť internetových dizajnérov naozaj nepozná hraníc. Dôkazom toho je aj najnovší počin digitálneho umelca menom Rain Prisk, ktorý sa zameral na taliansku krásku Pagani Huayra. Tá podľa nedávnych informácií bude končiť svoje pôsobenie stým vyrobeným kusom. Prisk sa rozhodol vyprevadiť ju vizualizáciou, na ktorej ju prispôsobil pre off-roadové radovánky.

V tejto úpravy by Pagani mohlo byť postrachom lesnej zveri

Pochopiteľne, pre superšporty je dôležité držať sa čo najviac pri zemi. Pri autách určených mimo asfaltu ide o pravý opak. Ako vidíme na obrázku, Priskov virtuálny terénny superšport je nad vecou a preto je obdarovaný dodatočnou ochranou podvozka. Pre potreby nočného brázdenia nespevnených ciest v čo najvyššom tempe je Huayra osadená dvomi radmi LED svetiel na streche a upravenom prednom nárazníku.

Pagani Huayra Coupé ide do dôchodku

Druhý produkt továrne zo San Cesario Sul Panaro čoskoro zavŕši plánovanú sériu sto exemplárov, posledný vyrobený kus bude mať špeciálny vzhľad.

Najvýraznejšou zmenou na Pagani sú nepochybne obrovské terénne kolesá. Viditeľné úpravy završujú zrejme karbónové blatníky, meno umelca a logo umiestnené na dverách spolujazdca. V realite je využiteľnosť tohto podivína prinajmenšom otázna. Svoj zmysel by však v tomto prípade do bodky napĺňali spätné zrkadlá v podobe charakteristických tykadiel.

Podľa slov autora ide o návrh vytvorený narýchlo a existuje asi len mizivá šanca, že by sa aspoň jeden z majiteľov pustil do takejto úpravy. V dnešnej dobe je však možné naozaj všetko, azda aj osloviť segment veľmi majetných poľovníkov so slabosťou pre talianske superšporty. Myslíte, že podobné modifikácie majú svoju budúcnosť?


Najnovšie články
Citroën C5 Aircross prichádza na starý kontinent

Najväčšie plány má aktuálne Škoda Auto, ktorá už v Indii pôsobí. Vlani dodala zákazníkom na tamojšom trhu 17 400 vozidiel.

České automobilky investujú v Indii

Rumunská firma ACF Track vystrojila populárne SUV gumenými pásmi, hlavnou nevýhodou tejto úpravy je cena.

Dacia Duster ako tank do ťažkého terénu

K zníženiu dochádza po obchodnom spore medzi Trumpovou administratívou a čínskymi predstaviteľmi, v ktorom však v posledných dňoch prišlo k uvoľneniu.

Čína zníži clo na dovoz áut z 25 % na 15 %

Kalifornský elektrický sedan prichádza s pohonom všetkých kolies, dostupný bude v dvoch modeloch: All-Wheel Drive a Performance.

Tesla Model 3: Na stovke pod 4 sekundy

Pri SUV segmentu B sa ako hlavná výčitka často skloňuje fakt, že nedisponujú pohonom všetkých kolies. Neplatí to vo všetkých prípadoch. Testovanému modelu...

Test Hyundai Kona: Aký je život s exotom?

Na slovenský trh prichádza konkurencieschopný francúzsky hot-hatch i najmenší člen rodiny Renault so športovými ambíciami.

Mégane R.S. a Twingo GT: Štartuje predaj
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×