Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Focus: Novinka načrtnutá v ostrých verziách

Medzi fanúšikmi rýchlych hatchbackov je športový kompakt Ford klasikou. Nedávno prešlo vozidlo generačnou výmenou, ktorá časom prinesie aj výkonné modely.
2 3 príspevky 23.04.2018 / Redakcia AUTO BILD

Obľúbený hatchback od Fordu sa nedávno dočkal novej generácie, pričom prešiel rozsiahlymi zmenami. Focus sa zmenil takmer na nepoznanie. Okrem svojej štandardnej podoby debutoval aj vo vyhotoveniach Vignale, Active i s optickým paketom ST Line, pričom rodina sa ešte rozšíri. Maďarský grafik X-Tomi sa už stihol postarať o vizualizácie ostrých verzií.

Ford Focus sa virtuálne obliekol do kabáta verzie ST 2 fotografie v galérii Ford Focus sa virtuálne obliekol do kabáta verzie ST Zdroj: X-Tomi Design

V počítači vznikol model predstavujúci bránu do sveta výkonných produktov značky. Autor si model Focus ST predstavil v žltej farbe s čiernymi a červenými detailmi a charakteristickou maskou chladiča. Silnejším nasledovníkom by mal byť variant RS, ktorý tradične predstavuje vrchol ponuky. Dizajn ereska bude rovnako ako pri predošlej generácií výrazne agresívnejší oproti jeho slabšiemu súrodencovi. Očakávať môžeme ostré nárazníky, odvetrávanú kapotu či prítlačné krídlo.

Ford Focus sa vydal po stopách Fiesty

Svojho menšieho súrodenca evokuje kompakt nielen dizajnom prednej časti, ale tiež ponukou viacerých verzií. Spolu s hatchbackom debutovalo aj kombi.

Ford s veľkou pravdepodobnosťou najprv ukáže verziu ST a ostrý model RS bude nasledovať neskôr. Firma o nich zatiaľ žiadne informácie nezverejnila. Na internete sa však už dlhšie objavujú špekulácie, že nový špičkový Focus by mohol mať výkon až 294 kW (400 k). V prípade slabšieho modelu možno rátať s približne tromi stovkami koní.


Najnovšie články
Test Renault Espace TCe 225: Dobré srdce

Moderné automobily sú plné asistenčných systémov, dostávajú sa už aj do najlacnejších modelov a čoskoro budú mnohé z nich povinnou výbavou. Používajú ich však...

Asistenčné systémy: Používajú ich vodiči?

Na záberoch zverejnených na sociálnych sieťach môžeme vidieť čierny a červený exemplár SUV, oba mali putovať do arabského sveta.

Cullinan: Prvé kusy už Rolls-Royce dodal

Manipulácia s odometrom je na Slovensku starým známym fenoménom, ktorý však mala z našej reality vymazať novela zákona z roku 2016. Podarilo sa jej to? Aká je...

Pravda o stáčaní km: 20 populárnych jazdeniek

Novinka má rozmermi tesne podliezť klasický Tiguan, predávať sa bude pravdepodobne výhradne na čínskom trhu.

Tharu: Volkswagen pripravuje ďalšie SUV

Omladená verzia SUV vyrábaného aj v Žiline prichádza s odlišnými svetlami, nárazníkmi či volantom. Hlavnou novinkou je sústava EcoDynamics+.

Kia Sportage: Bestseller prešiel faceliftom

Po minuloročnom uvedení na autosalóne v Šanghaji by malo SUV z francúzskej dielne koncom tohto roka zaútočiť aj na európske trhy. V čele útoku bude najsilnejší...

Citroën C5 Aircross prichádza na starý kontinent
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×