Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Focus: Novinka načrtnutá v ostrých verziách

Medzi fanúšikmi rýchlych hatchbackov je športový kompakt Ford klasikou. Nedávno prešlo vozidlo generačnou výmenou, ktorá časom prinesie aj výkonné modely.
2 3 príspevky 23.04.2018 / Redakcia AUTO BILD

Obľúbený hatchback od Fordu sa nedávno dočkal novej generácie, pričom prešiel rozsiahlymi zmenami. Focus sa zmenil takmer na nepoznanie. Okrem svojej štandardnej podoby debutoval aj vo vyhotoveniach Vignale, Active i s optickým paketom ST Line, pričom rodina sa ešte rozšíri. Maďarský grafik X-Tomi sa už stihol postarať o vizualizácie ostrých verzií.

Ford Focus sa virtuálne obliekol do kabáta verzie ST 2 fotografie v galérii Ford Focus sa virtuálne obliekol do kabáta verzie ST Zdroj: X-Tomi Design

V počítači vznikol model predstavujúci bránu do sveta výkonných produktov značky. Autor si model Focus ST predstavil v žltej farbe s čiernymi a červenými detailmi a charakteristickou maskou chladiča. Silnejším nasledovníkom by mal byť variant RS, ktorý tradične predstavuje vrchol ponuky. Dizajn ereska bude rovnako ako pri predošlej generácií výrazne agresívnejší oproti jeho slabšiemu súrodencovi. Očakávať môžeme ostré nárazníky, odvetrávanú kapotu či prítlačné krídlo.

Ford Focus sa vydal po stopách Fiesty

Svojho menšieho súrodenca evokuje kompakt nielen dizajnom prednej časti, ale tiež ponukou viacerých verzií. Spolu s hatchbackom debutovalo aj kombi.

Ford s veľkou pravdepodobnosťou najprv ukáže verziu ST a ostrý model RS bude nasledovať neskôr. Firma o nich zatiaľ žiadne informácie nezverejnila. Na internete sa však už dlhšie objavujú špekulácie, že nový špičkový Focus by mohol mať výkon až 294 kW (400 k). V prípade slabšieho modelu možno rátať s približne tromi stovkami koní.


Najnovšie články
VW je naďalej európskou trhovou jednotkou

Automobilke Hyundai sa na poli SUV darí, Tucson patrí medzi predajné hviezdy aj na Slovensku, Santa Fe dostáva novú generáciu. Teraz Kórea do ohňa prilieva...

Jazda s SUV Hyundai: Nástup silnej trojice

Japonské vozidlo dostalo početnú sadu prvkov vyrobených z uhlíkových vlákien, úprava vyjde na približne 10-tisíc eur.

Larte Design: Karbónový šat pre kupé Q60

Slováci stále kupujú nové autá, v júni však predaj mierne klesol. Medzi osobnými autami stále dominuje tradičná trojica Škoda, VW a Hyundai.

Slováci stále najviac obľubujú Škodu

Po druhej generácii elektromobilu Nissan absolvovala testy dvojica noviniek Ford a Volvo, obe získali perfektné hodnotenia.

Euro NCAP: Päť hviezd pre Focus aj XC40

Hoci emisná aféra stojí Volkswagen nemalé peniaze, jeho víťazné ťaženie to nezastavilo. V prvom polroku zlomil svoj predchádzajúci rekord v počte predaných áut.

VW má za sebou rekordný polrok

Britský superšport poháňa 3,5-litrový šesťvalec Ford EcoBoost, automobilka hovorí o maxime na úrovni 404 kW (550 k).

Noble M500: Angličan s americkým srdcom
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×