Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Nürburgring: Už tretie Porsche pod 7 minút

VIDEO
Francúzsky jazdec Kevin Estre dokázal nemeckú trať pri ideálnych podmienkach zdolať v čase 6 minút, 56 sekúnd a 4 desatiny.
5 9 príspevkov 23.04.2018 / Marek Pokrývka

Pokorenie sedemminútovej hranice na okruhu Nürburgring bolo dlhý čas vysneným cieľom výrobcov superšportov. Magickú métu ako prvé zlomilo Porsche 918 Spyder, neskôr sa pod ňu tesne zmestilo aj Lamborghini Aventador SV. Tieto značky zatiaľ teritórium ovládajú. Do partie sa totiž pridal taliansky býk Huracán Performante, ktorému rekord rýchlo ukradol nemecký model 911 GT2 RS. Partiu nedávno rozšíril ďalší automobil s germánskymi koreňmi.

Porsche 911 GT3 RS preletelo zeleným peklom nečakane rýchlo 5 fotografií v galérii Porsche 911 GT3 RS preletelo zeleným peklom nečakane rýchlo Zdroj: Porsche

Do zeleného pekla vyhnal Zuffenhausen omladený variant GT3 RS, ktorý prezentoval na nedávnom ženevskom autosalóne. Najsilnejšia atmosférická verzia deväťstojedenástky prešla dizajnovými i technickými úpravami. Jej maximálny výkon stúpol na 383 kW (520 k), čo spolu s ďalšími modifikáciami stačilo na výrazné zlepšenie oficiálneho času na obávanej Nordschleife.

Porsche oficiálne odhalilo kupé 911 GT3 RS

Najsilnejšia neprepĺňaná deväťstojedenástka je rýchlejšia, disponuje detailne prepracovaným bodykitom a na želanie aj kolesami vyrobenými z horčíka.

Už tretie Porsche, ktoré sa dostalo pod 7 minút, mala na starosti dvojica jazdcov Kevin Estre a Lars Kern. Najlepšie dopadol prvý menovaný francúzsky jazdec. Pri ideálnych podmienkach dokázal nemeckú trať zdolať v čase 6 minút, 56 sekúnd a 4 desatiny, za podstatne silnejším prepĺňaným modelom GT2 RS teda nezaostal ani o desať sekúnd. To je skutočne úctyhodný výsledok.


Najnovšie články
Test Renault Espace TCe 225: Dobré srdce

Moderné automobily sú plné asistenčných systémov, dostávajú sa už aj do najlacnejších modelov a čoskoro budú mnohé z nich povinnou výbavou. Používajú ich však...

Asistenčné systémy: Používajú ich vodiči?

Na záberoch zverejnených na sociálnych sieťach môžeme vidieť čierny a červený exemplár SUV, oba mali putovať do arabského sveta.

Cullinan: Prvé kusy už Rolls-Royce dodal

Manipulácia s odometrom je na Slovensku starým známym fenoménom, ktorý však mala z našej reality vymazať novela zákona z roku 2016. Podarilo sa jej to? Aká je...

Pravda o stáčaní km: 20 populárnych jazdeniek

Novinka má rozmermi tesne podliezť klasický Tiguan, predávať sa bude pravdepodobne výhradne na čínskom trhu.

Tharu: Volkswagen pripravuje ďalšie SUV

Omladená verzia SUV vyrábaného aj v Žiline prichádza s odlišnými svetlami, nárazníkmi či volantom. Hlavnou novinkou je sústava EcoDynamics+.

Kia Sportage: Bestseller prešiel faceliftom

Po minuloročnom uvedení na autosalóne v Šanghaji by malo SUV z francúzskej dielne koncom tohto roka zaútočiť aj na európske trhy. V čele útoku bude najsilnejší...

Citroën C5 Aircross prichádza na starý kontinent
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×