Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

BMW prekvapuje: Zmení svoj typický gril

VIDEO
Na štúdii čisto elektrickej verzie SUV reálne spojí Mníchov dvojicu ľadviniek, svoj charakteristický poznávací znak.
1 17 príspevkov 23.04.2018 / Marek Pokrývka

Štart pekinského autosalóna je na spadnutie, svoje brány otvára už v stredu. BMW na jeho pôde nebude chýbať. Predvedie tam vyladenú verziu modelu M2, ktorá prichádza okrem prívlastku Competition s dvakrát prepĺňaným motorom prevzatým od väčších súrodencov a viacerými ďalšími úpravami. Okrem toho ukáže Mníchov v čínskej metropole aj elektrický koncept iX3. Dvojicu exponátov pritom navonok spojí detailom, ktorý môže pre bavorskú značku teoreticky znamenať veľkú štylistickú revolúciu.

Takto bude vyzerať maska chladiča na elektrickom koncepte BMW iX3

Športové kupé dostalo masku chladiča, ktorá je opticky prepojená vďaka dielcu lakovanému čiernou farbou. Jej skutočný tvar však zostal nedotknutý. Pri spomínanej štúdii elektromobilu pôjde BMW ďalej, svoj typický gril totiž zmení a dvojicu ľadviniek reálne spojí. Týmto krokom prekvapuje. Od vzniku automobilky je to charakteristický poznávací znak, ktorý prežil počas dekád už množstvo rôznorodých dizajnérskych smerov.

BMW M2 Competition: Nástupca s novým srdcom

Bavorské kupé M2 odovzdáva štafetový kolík svojmu silnejšiemu modelu. Ten dostane do vienka niekoľko kozmetických úprav a turbo navyše.

Nečakaný krok prezradilo video, v ktorom Bavori ohlasujú premiéru konceptu iX3. Jeho označenie jasne načrtáva pôvod vozidla. Pôjde o čisto elektrickú verziu konvenčného SUV, ktorú však okrem technických zmien čakajú aj nejaké vizuálne. Zatiaľ nevieme žiadne ďalšie detaily. Zákulisné zdroje však hovoria o dvoch elektromotoroch a zrýchlení na stovku prekonávajúcom benzínový model M40i. Dojazd na jedno nabitie bude pravdepodobne dosahovať minimálne 500 kilometrov.


Najnovšie články
Citroën C5 Aircross prichádza na starý kontinent

Najväčšie plány má aktuálne Škoda Auto, ktorá už v Indii pôsobí. Vlani dodala zákazníkom na tamojšom trhu 17 400 vozidiel.

České automobilky investujú v Indii

Rumunská firma ACF Track vystrojila populárne SUV gumenými pásmi, hlavnou nevýhodou tejto úpravy je cena.

Dacia Duster ako tank do ťažkého terénu

K zníženiu dochádza po obchodnom spore medzi Trumpovou administratívou a čínskymi predstaviteľmi, v ktorom však v posledných dňoch prišlo k uvoľneniu.

Čína zníži clo na dovoz áut z 25 % na 15 %

Kalifornský elektrický sedan prichádza s pohonom všetkých kolies, dostupný bude v dvoch modeloch: All-Wheel Drive a Performance.

Tesla Model 3: Na stovke pod 4 sekundy

Pri SUV segmentu B sa ako hlavná výčitka často skloňuje fakt, že nedisponujú pohonom všetkých kolies. Neplatí to vo všetkých prípadoch. Testovanému modelu...

Test Hyundai Kona: Aký je život s exotom?

Na slovenský trh prichádza konkurencieschopný francúzsky hot-hatch i najmenší člen rodiny Renault so športovými ambíciami.

Mégane R.S. a Twingo GT: Štartuje predaj
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×