Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Rolls-Royce Cullinan sa piesku nezľakne

VIDEO
Spot ukazuje státisícový koč v doposiaľ nevídanom svetle: skúšala sa odolnosť voči horúcej klíme, ale najmä schopnosti pohonu.
1 3 príspevky 22.04.2018 / Marek Pokrývka

Explodujúcemu segmentu SUV nasadí v tomto roku korunu Rolls-Royce. Z tradičnej britskej stajne vyjde vozidlo, pri ktorom by malo aj Bentley Bentayga vyzerať ako chudobný príbuzný. Jeho prípravu potvrdila automobilka už pred tromi rokmi. Premiéra je pravdepodobne za dverami, čo naznačuje zverejnenie videa The Final Challenge – Desert Odyssey (Posledná skúška – Púštna odysea).

V skutočnosti absolvuje takúto jazdu asi máloktoré SUV Rolls-Royce

Cullinan ukazuje tento spot v doposiaľ nevídanom svetle. Odohráva sa v Spojených arabských emirátoch, namiesto nablýskaných dubajských ulíc je však situovaný najmä v okolitej púšti. Maskovaný prototyp tam prešiel previerkou. Skúšala sa nielen odolnosť novinky voči horúcej klíme, ale najmä schopnosti pohonu na náročnom povrchu. SUV sa evidentne piesku nezľakne.

Rolls-Royce potvrdil meno chystaného SUV

Ďalší člen anglickej rodiny sa bude definitívne volať Cullinan. Od limuzíny prevezme mnohé línie, platformu a pravdepodobne aj dvanásťvalec.

Vo video môžeme vidieť pomerne rýchlu jazdu dunami a využívanie prítomnosti pohonu všetkých kolies. Testovací jazdec model Cullinan vôbec nešetril. Státisícový koč takto určite nebude používať každý majiteľ, mnohé exempláre nepochybne cestu vôbec neopustia. Ich šoféri však budú vedieť dôležitú vec. Ak by náhodou dostali chuť na nejaké lietanie po piesku, pokojne môžu ísť do toho...


Najnovšie články
Citroën C5 Aircross prichádza na starý kontinent

Najväčšie plány má aktuálne Škoda Auto, ktorá už v Indii pôsobí. Vlani dodala zákazníkom na tamojšom trhu 17 400 vozidiel.

České automobilky investujú v Indii

Rumunská firma ACF Track vystrojila populárne SUV gumenými pásmi, hlavnou nevýhodou tejto úpravy je cena.

Dacia Duster ako tank do ťažkého terénu

K zníženiu dochádza po obchodnom spore medzi Trumpovou administratívou a čínskymi predstaviteľmi, v ktorom však v posledných dňoch prišlo k uvoľneniu.

Čína zníži clo na dovoz áut z 25 % na 15 %

Kalifornský elektrický sedan prichádza s pohonom všetkých kolies, dostupný bude v dvoch modeloch: All-Wheel Drive a Performance.

Tesla Model 3: Na stovke pod 4 sekundy

Pri SUV segmentu B sa ako hlavná výčitka často skloňuje fakt, že nedisponujú pohonom všetkých kolies. Neplatí to vo všetkých prípadoch. Testovanému modelu...

Test Hyundai Kona: Aký je život s exotom?

Na slovenský trh prichádza konkurencieschopný francúzsky hot-hatch i najmenší člen rodiny Renault so športovými ambíciami.

Mégane R.S. a Twingo GT: Štartuje predaj
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×