Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

VW Amarok prekonáva Mercedes triedy X

Naftový motor svojho vozidla Wolfsburg posilňuje, dokáže z neho vytiahnuť maximálne parametre 200 kW (272 k) a 580 Nm.
2 21.04.2018 / Marek Pokrývka

Pred necelými dvomi rokmi prešiel plastickou operáciou Volkswagen Amarok. Okrem obligátnych dizajnových zmien či úpravy vybavenia priniesol facelift zásadnú technickú zmenu, dovtedajší naftový dvojliter totiž nahradil o polovicu väčší šesťvalec v troch naladeniach. To špičkové prišlo so slušnou porciou 165 kW (224 k). Nejaký čas sa mohlo pochváliť titulom najsilnejšieho pick-upu v Európe, no ten mu nedávno vzal Mercedes triedy X. VW však rýchlo odpovedá.

Volkswagen Amarok bude ešte výkonnejší než doposiaľ 2 fotografie v galérii Volkswagen Amarok bude ešte výkonnejší než doposiaľ Zdroj: Volkswagen

Wolfsburg posilňuje naftový motor svojho vozidla, ten po bližšie nešpecifikovaných úpravách dosahuje výkon 190 kW (258 k) a krútiaci moment 550 Nm. Na chlp rovnaké čísla má aj konkurent zo Stuttgartu. Amarok ale disponuje aj funkciou dočasného zvýšenia plniaceho tlaku, ktorá dokáže z dieselového agregátu vytiahnuť maximálne parametre 200 kW (272 k) a 580 Nm. Volkswagen týmito číslami prekonáva soka s trojcípou hviezdou na maske chladiča.

Test VW Amarok V6 TDI: Naftové eso v rukáve

Volkswagenu v ponuke ešte pred niekoľkými rokmi chýbal veľký pick-up. Na trh preto prišiel Amarok, ktorý je napriek mladému veku poriadne tvrdým orieškom pre celú konkurenciu.

Vrcholný variant pohonnej jednotky je dostupný exkluzívne s osemstupňovou automatickou prevodovkou a systémom 4Motion. Objednať si ho nemožno v ktoromkoľvek vyhotovení, v cenníku je iba pri úrovniach Highline a Aventura. Prvý menovaný model je lacnejší. Na nemeckom trhu sa začal predávať od 51 384 eur, u nás bude cena pravdepodobne o nejaké tisíce nižšia.


Najnovšie články
Test Renault Espace TCe 225: Dobré srdce

Moderné automobily sú plné asistenčných systémov, dostávajú sa už aj do najlacnejších modelov a čoskoro budú mnohé z nich povinnou výbavou. Používajú ich však...

Asistenčné systémy: Používajú ich vodiči?

Na záberoch zverejnených na sociálnych sieťach môžeme vidieť čierny a červený exemplár SUV, oba mali putovať do arabského sveta.

Cullinan: Prvé kusy už Rolls-Royce dodal

Manipulácia s odometrom je na Slovensku starým známym fenoménom, ktorý však mala z našej reality vymazať novela zákona z roku 2016. Podarilo sa jej to? Aká je...

Pravda o stáčaní km: 20 populárnych jazdeniek

Novinka má rozmermi tesne podliezť klasický Tiguan, predávať sa bude pravdepodobne výhradne na čínskom trhu.

Tharu: Volkswagen pripravuje ďalšie SUV

Omladená verzia SUV vyrábaného aj v Žiline prichádza s odlišnými svetlami, nárazníkmi či volantom. Hlavnou novinkou je sústava EcoDynamics+.

Kia Sportage: Bestseller prešiel faceliftom

Po minuloročnom uvedení na autosalóne v Šanghaji by malo SUV z francúzskej dielne koncom tohto roka zaútočiť aj na európske trhy. V čele útoku bude najsilnejší...

Citroën C5 Aircross prichádza na starý kontinent
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×