Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

VW Amarok prekonáva Mercedes triedy X

Naftový motor svojho vozidla Wolfsburg posilňuje, dokáže z neho vytiahnuť maximálne parametre 200 kW (272 k) a 580 Nm.
2 21.04.2018 / Marek Pokrývka

Pred necelými dvomi rokmi prešiel plastickou operáciou Volkswagen Amarok. Okrem obligátnych dizajnových zmien či úpravy vybavenia priniesol facelift zásadnú technickú zmenu, dovtedajší naftový dvojliter totiž nahradil o polovicu väčší šesťvalec v troch naladeniach. To špičkové prišlo so slušnou porciou 165 kW (224 k). Nejaký čas sa mohlo pochváliť titulom najsilnejšieho pick-upu v Európe, no ten mu nedávno vzal Mercedes triedy X. VW však rýchlo odpovedá.

Volkswagen Amarok bude ešte výkonnejší než doposiaľ 2 fotografie v galérii Volkswagen Amarok bude ešte výkonnejší než doposiaľ Zdroj: Volkswagen

Wolfsburg posilňuje naftový motor svojho vozidla, ten po bližšie nešpecifikovaných úpravách dosahuje výkon 190 kW (258 k) a krútiaci moment 550 Nm. Na chlp rovnaké čísla má aj konkurent zo Stuttgartu. Amarok ale disponuje aj funkciou dočasného zvýšenia plniaceho tlaku, ktorá dokáže z dieselového agregátu vytiahnuť maximálne parametre 200 kW (272 k) a 580 Nm. Volkswagen týmito číslami prekonáva soka s trojcípou hviezdou na maske chladiča.

Test VW Amarok V6 TDI: Naftové eso v rukáve

Volkswagenu v ponuke ešte pred niekoľkými rokmi chýbal veľký pick-up. Na trh preto prišiel Amarok, ktorý je napriek mladému veku poriadne tvrdým orieškom pre celú konkurenciu.

Vrcholný variant pohonnej jednotky je dostupný exkluzívne s osemstupňovou automatickou prevodovkou a systémom 4Motion. Objednať si ho nemožno v ktoromkoľvek vyhotovení, v cenníku je iba pri úrovniach Highline a Aventura. Prvý menovaný model je lacnejší. Na nemeckom trhu sa začal predávať od 51 384 eur, u nás bude cena pravdepodobne o nejaké tisíce nižšia.


Najnovšie články
Citroën C5 Aircross prichádza na starý kontinent

Najväčšie plány má aktuálne Škoda Auto, ktorá už v Indii pôsobí. Vlani dodala zákazníkom na tamojšom trhu 17 400 vozidiel.

České automobilky investujú v Indii

Rumunská firma ACF Track vystrojila populárne SUV gumenými pásmi, hlavnou nevýhodou tejto úpravy je cena.

Dacia Duster ako tank do ťažkého terénu

K zníženiu dochádza po obchodnom spore medzi Trumpovou administratívou a čínskymi predstaviteľmi, v ktorom však v posledných dňoch prišlo k uvoľneniu.

Čína zníži clo na dovoz áut z 25 % na 15 %

Kalifornský elektrický sedan prichádza s pohonom všetkých kolies, dostupný bude v dvoch modeloch: All-Wheel Drive a Performance.

Tesla Model 3: Na stovke pod 4 sekundy

Pri SUV segmentu B sa ako hlavná výčitka často skloňuje fakt, že nedisponujú pohonom všetkých kolies. Neplatí to vo všetkých prípadoch. Testovanému modelu...

Test Hyundai Kona: Aký je život s exotom?

Na slovenský trh prichádza konkurencieschopný francúzsky hot-hatch i najmenší člen rodiny Renault so športovými ambíciami.

Mégane R.S. a Twingo GT: Štartuje predaj
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×