Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Buick Enspire: 557 koní a dojazd 600 km

Elektrické SUV láka na atraktívny dizajn a výnimočné parametre, na stovku sa dokáže rozcválať za rovné štyri sekundy.
4 1 príspevok 20.04.2018 / Marek Pokrývka

Čoraz viac automobiliek avizuje, že v najbližších rokoch plánuje uviesť do predaja elektrické SUV. Konceptov na túto tému sme mohli vidieť už slušné množstvo. Na pekinskom autosalóne medzi ne pribudne Buick Enspire, ktorý tvorcovia ohlásili v prvej polovici apríla. Svoju hlavnú hviezdu predstavili digitálnou cestou niekoľko dní pred živou premiérou.

Buick zatiaľ nepovedal, či plánuje typ Enspire vyrábať 4 fotografií v galérii Buick zatiaľ nepovedal, či plánuje typ Enspire vyrábať Zdroj: Buick

Ako môžeme vidieť na dvojici fotografii, novinka dostala atraktívny dizajn. Karosériu s čistými líniami rozbíja náhrada za masku chladiča modrej farby, nad ktorou sa nachádzajú „krídla“ prechádzajúce do diódových reflektorov. Zadnej časti dominuje tenký pás LED svetiel. Výrazným prvkom je strešný spojler a zaujme tiež koncový stĺpik, ktorý pripomína niektoré aktuálne autá značky Opel. Dôležitou súčasťou dynamického vzhľadu sú svalnaté blatníky vyplnené veľkými diskami kolies.

Zábery interiéru sa zameriavajú na palubnú dosku, ktorej vládnu elegantné obliny- Okrúhlym tvarom sú netradične podriadené aj početné displeje. Jeden nahrádza prístrojový štít, druhý dominuje palubovke a ďalšiu veľkú jednotku možno nájsť na centrálnom tuneli. Najväčší priemer však má head-up displej premietaný evidentne na takmer celé čelné sklo.

Väčšinu funkcií majú pasažieri ovládať bruškami prstov 4 fotografií v galérii Väčšinu funkcií majú pasažieri ovládať bruškami prstov Zdroj: Buick

Enspire má poháňané všetky kolesá, disponuje totiž elektromotorom na každej náprave. Ich spoločný výkon je veľmi slušný. Špičkou je hodnota 410 kW, čo je v prepočte 557 koní. Na stovku sa SUV dokáže rozcválať za rovné štyri sekundy. Buick láka na výnimočné parametre nielen z hľadiska dynamiky, úctyhodný je tiež dojazd 600 kilometrov na jedno nabitie. V priebehu 40 minút má byť pritom palubný akumulátor typu Li-ion schopný naplniť 80 percent svojej celkovej kapacity.

Buick odhalí v Pekingu elektrické SUV

O exponáte menom Enspire zatiaľ výrobca okrem základnej koncepcie neprezradil nič. Zo štúdie pravdepodobne vznikne sériový automobil.

Akčný rádius porovnateľný s modelmi vybavenými spaľovacím motorom prekonáva hlavného teoretického súpera, ktorým je Tesla Model X. Ich konfrontácia však hrozí len v prípade sériovej výroby Enspire. Zatiaľ zostáva len konceptom a nie je vôbec isté, či niekedy firma projekt zrealizuje. V budúcom roku má začať vyrábať menší elektrický crossover postavený na rovnakej technike ako Chevrolet Bolt.


Najnovšie články
Citroën C5 Aircross prichádza na starý kontinent

Najväčšie plány má aktuálne Škoda Auto, ktorá už v Indii pôsobí. Vlani dodala zákazníkom na tamojšom trhu 17 400 vozidiel.

České automobilky investujú v Indii

Rumunská firma ACF Track vystrojila populárne SUV gumenými pásmi, hlavnou nevýhodou tejto úpravy je cena.

Dacia Duster ako tank do ťažkého terénu

K zníženiu dochádza po obchodnom spore medzi Trumpovou administratívou a čínskymi predstaviteľmi, v ktorom však v posledných dňoch prišlo k uvoľneniu.

Čína zníži clo na dovoz áut z 25 % na 15 %

Kalifornský elektrický sedan prichádza s pohonom všetkých kolies, dostupný bude v dvoch modeloch: All-Wheel Drive a Performance.

Tesla Model 3: Na stovke pod 4 sekundy

Pri SUV segmentu B sa ako hlavná výčitka často skloňuje fakt, že nedisponujú pohonom všetkých kolies. Neplatí to vo všetkých prípadoch. Testovanému modelu...

Test Hyundai Kona: Aký je život s exotom?

Na slovenský trh prichádza konkurencieschopný francúzsky hot-hatch i najmenší člen rodiny Renault so športovými ambíciami.

Mégane R.S. a Twingo GT: Štartuje predaj
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×